wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-14| Mapy, Software

Więcej prywatności na Mapach Google

Firma Google zapowiedziała wprowadzenie dwóch funkcji, które pozwolą lepiej chronić dane o lokalizacji użytkowników jej aplikacji.


Więcej prywatności na Mapach Google

Jak co roku podczas konferencji I/O Google prezentuje wybrane innowacje i pomysły, nad którymi pracuje. Podczas tegorocznego wydarzenia korporacja poinformowała m.in., że rozbuduje Mapy Google o tryb incognito. Rozwiązanie to było znane dotychczas z przeglądarki internetowej Chrome i pozwalało korzystać z internetu bez zapisywania historii przeglądanych stron i wyszukiwanych fraz czy ciasteczek. Gdy tryb ten zostanie uruchomiony w Mapach Google, aplikacja nie będzie zapisywać wyszukanych wcześniej obiektów czy tras przejechanych w trybie nawigacji. Jego włączenie będzie bardzo proste – wystarczy nacisnąć ikonę swojego profilu, a następnie stosowny przycisk.

Druga nowość mająca chronić prywatność użytkowników usług Google’a to automatyczne czyszczenie historii lokalizacji. Dotychczas mogli oni albo w ogóle wyłączyć zapisywanie tych informacji, wykasować wszystko bądź usuwać ręcznie poszczególne zapisy. W najbliższych tygodniach Google doda narzędzie, które będzie automatycznie kasować dane o lokalizacji po 3 lub 18 miesiącach od ich zapisania. Funkcja ta będzie dostępna w zakładkach Historia Lokalizacji oraz Aktywność w sieci i aplikacjach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie ma nic za darmo jak firmy wypisują kogoś z listy adresowej to też tam zostaje, tylko do niego nie dzwonią ani nie piszą... :)

oczywiście chodzi tylko o historię dostępną i widoczną na koncie użytkownika, bo dla siebie Google będzie dalej śledzić użytkownika, po prostu tego nie pokaże :)

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt