wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-05-14| Mapy, Software

Więcej prywatności na Mapach Google

Firma Google zapowiedziała wprowadzenie dwóch funkcji, które pozwolą lepiej chronić dane o lokalizacji użytkowników jej aplikacji.


Więcej prywatności na Mapach Google

Jak co roku podczas konferencji I/O Google prezentuje wybrane innowacje i pomysły, nad którymi pracuje. Podczas tegorocznego wydarzenia korporacja poinformowała m.in., że rozbuduje Mapy Google o tryb incognito. Rozwiązanie to było znane dotychczas z przeglądarki internetowej Chrome i pozwalało korzystać z internetu bez zapisywania historii przeglądanych stron i wyszukiwanych fraz czy ciasteczek. Gdy tryb ten zostanie uruchomiony w Mapach Google, aplikacja nie będzie zapisywać wyszukanych wcześniej obiektów czy tras przejechanych w trybie nawigacji. Jego włączenie będzie bardzo proste – wystarczy nacisnąć ikonę swojego profilu, a następnie stosowny przycisk.

Druga nowość mająca chronić prywatność użytkowników usług Google’a to automatyczne czyszczenie historii lokalizacji. Dotychczas mogli oni albo w ogóle wyłączyć zapisywanie tych informacji, wykasować wszystko bądź usuwać ręcznie poszczególne zapisy. W najbliższych tygodniach Google doda narzędzie, które będzie automatycznie kasować dane o lokalizacji po 3 lub 18 miesiącach od ich zapisania. Funkcja ta będzie dostępna w zakładkach Historia Lokalizacji oraz Aktywność w sieci i aplikacjach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie ma nic za darmo jak firmy wypisują kogoś z listy adresowej to też tam zostaje, tylko do niego nie dzwonią ani nie piszą... :)

oczywiście chodzi tylko o historię dostępną i widoczną na koncie użytkownika, bo dla siebie Google będzie dalej śledzić użytkownika, po prostu tego nie pokaże :)

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt