wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-13| Geodezja, GIS

W Geoportalu zgłosisz uwagę do osnowy

Główny Urząd Geodezji i Kartografii uruchomił możliwość przekazywania informacji o stanie punktów podstawowej osnowy wysokościowej za pośrednictwem Geoportalu.


W Geoportalu zgłosisz uwagę do osnowy

By z niej skorzystać, należy przejść do warstwy „Osnowa wysokościowa” (grupa warstw „Siatki i układy współrzędnych”, pozycje „Osnowa” > „Osnowa podstawowa ”). Gdy klikniemy narzędziem identyfikacji wybrany punkt osnowy wysokościowej, wtedy oprócz jego podstawowych atrybutów zobaczymy pozycję „Zgłoś uwagę do punktu”.

Po kliknięciu linku uruchomiony wówczas formularz „Uwagi do danych” umożliwi przesłanie uwag do poszczególnych punktów osnowy wysokościowej wraz z ich szczegółowym opisem. Wysłanie zgłoszenia wymaga podania maila użytkownika. Narzędzie jest dostępne także dla użytkowników usługi WMS (http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_OSNOWA_WMS/MapServer/WMSServer), poprzez funkcję GetFeatureInfo).

Jak zapowiada GUGiK, w najbliższym czasie podobna funkcja zostanie uruchomiona dla pozostałych punktów osnowy podstawowej. Dodajmy, ze od niedawna analogiczne narzędzie do składania uwag dostępne jest także dla warstwy pozwalającej na pobieranie modeli 3D zabudowy.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dokładność Wie ktoś może w jaki sposób (ewentualnie z jaką dokładnością) określone są wsp. płaskie osnowy wysokościowej? Punkty mają podane wsp. z dokładnością 0.1 czasami 0.02 a znajdują się niekiedy 5-7m od budynku (punkty ścienne).

Pytanie na jaki adres i nazwisko wysłać pocztą poleconym dokumentację procesu?

Co dalej? Czy usługa polega tylko na możliwości zgłoszenia? Co dalej się dzieje ze zgłoszeniem? Czy jest przewidziany cały proces obsługi zgłoszenia?

No to teraz się zacznie Ciekawe czy jak zgłoszę, że znak jest zniszczony to przyjadą i wkopią nowy?

mapy.geoportal. A może by tak, geoportal w zakładce "Dane ewidencyjne z powiatów" wystawił kontury użytków gruntowych i kontury klasyfikacyjne. W/w dane są przekazywane w plikach do gugik

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt