wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-13| Geodezja, GIS

W Geoportalu zgłosisz uwagę do osnowy

Główny Urząd Geodezji i Kartografii uruchomił możliwość przekazywania informacji o stanie punktów podstawowej osnowy wysokościowej za pośrednictwem Geoportalu.


W Geoportalu zgłosisz uwagę do osnowy

By z niej skorzystać, należy przejść do warstwy „Osnowa wysokościowa” (grupa warstw „Siatki i układy współrzędnych”, pozycje „Osnowa” > „Osnowa podstawowa ”). Gdy klikniemy narzędziem identyfikacji wybrany punkt osnowy wysokościowej, wtedy oprócz jego podstawowych atrybutów zobaczymy pozycję „Zgłoś uwagę do punktu”.

Po kliknięciu linku uruchomiony wówczas formularz „Uwagi do danych” umożliwi przesłanie uwag do poszczególnych punktów osnowy wysokościowej wraz z ich szczegółowym opisem. Wysłanie zgłoszenia wymaga podania maila użytkownika. Narzędzie jest dostępne także dla użytkowników usługi WMS (http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_OSNOWA_WMS/MapServer/WMSServer), poprzez funkcję GetFeatureInfo).

Jak zapowiada GUGiK, w najbliższym czasie podobna funkcja zostanie uruchomiona dla pozostałych punktów osnowy podstawowej. Dodajmy, ze od niedawna analogiczne narzędzie do składania uwag dostępne jest także dla warstwy pozwalającej na pobieranie modeli 3D zabudowy.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dokładność Wie ktoś może w jaki sposób (ewentualnie z jaką dokładnością) określone są wsp. płaskie osnowy wysokościowej? Punkty mają podane wsp. z dokładnością 0.1 czasami 0.02 a znajdują się niekiedy 5-7m od budynku (punkty ścienne).
odpowiedz zgłoś
Pytanie na jaki adres i nazwisko wysłać pocztą poleconym dokumentację procesu?
 1 
odpowiedz zgłoś
Co dalej? Czy usługa polega tylko na możliwości zgłoszenia? Co dalej się dzieje ze zgłoszeniem? Czy jest przewidziany cały proces obsługi zgłoszenia?
 1 
odpowiedz zgłoś
No to teraz się zacznie Ciekawe czy jak zgłoszę, że znak jest zniszczony to przyjadą i wkopią nowy?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
mapy.geoportal. A może by tak, geoportal w zakładce "Dane ewidencyjne z powiatów" wystawił kontury użytków gruntowych i kontury klasyfikacyjne. W/w dane są przekazywane w plikach do gugik
 2 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS