wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-10| GIS, Mapy, Edukacja, Imprezy

Zapowiedź Zintegrowanych Wrocławskich Konferencji Geoinformacyjnych

Już za miesiąc badacze i praktycy wykorzystujący w swojej pracy systemy informacji geograficznej spotkają się we Wrocławiu na serii wydarzeń w ramach Zintegrowanych Wrocławskich Konferencji Geoinformacyjnych.


Zapowiedź Zintegrowanych Wrocławskich Konferencji Geoinformacyjnych <br />
fot. SIP Wrocławia
fot. SIP Wrocławia

W dniach 10-11 czerwca odbędzie się VIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji GIS w Nauce, której gospodarzami będą Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (pl. Grunwaldzki 24a, 1. dzień obrad) oraz Politechnika Wrocławska (ul. Na Grobli 15, 2. dzień obrad). Zgłoszenia referatów i posterów z ich streszczeniami przyjmowane będą do 20 maja, bierne uczestnictwo w wydarzeniu można zgłosić do 7 czerwca.

Dzień później, 11 czerwca, odbędzie się Szkolenie Głównego Geodety Kraju pt. „Wykorzystanie danych przestrzennych PZGiK w rozwoju społeczeństwa informacyjnego”. Udział w nim jest bezpłatny.

Również 11 czerwca rozpocznie się dwudniowa Akademia Kartografii i Geoinformatyki pt. „Mapy w geoportalach”, podczas której zostanie m.in. rozstrzygnięty Konkurs „Internetowa Mapa Roku”. Termin zgłaszania udziału w wydarzeniu mija 15 maja. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska oraz Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności.

Wspólny formularz zapisowy na poszczególne wydarzenia, a także szczegóły dotyczące harmonogramu spotkań, dostępne są stronie internetowej: http://giswnauce.upwr.edu.pl/

Źródło: organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A ja pojadę, bo nie będzie takich jadowitych jak Werka i T Szkoda, że zamiast zobaczyć coś nowego i dobrego w kartografii, która jest i pozostanie ważnym narzędziem interpretowania danych przestrzennych, to wolicie hejtować.

Aha No to ja też podziękuję. To ważna informacja bo przejechalabym kawał drogi bez sensu.

Dziękuję za informację. Wobec tego nie będę się fatygował.

Szkolenie GGK Szkolenie będzie prowadził sam GGK osobiście.

A co ma wykład wykorzystanie danych przestrzennych do geoportalu. Geoportal jako taki nie jest wykorzystywany chyba np. w partycypacji społecznej.

ee? a gdzie jest napisane, że szkolenie będzie prowadziła firma komercyjna? Gispartner już chyba nie ma aktywnych umów na geoportal?

Pytanie Kto będzie prowadził szkolenie GGK czy sam GGK osobiście czy pracownicy GUGIK czy też przedstawiciele podmiotów komercyjnych? Przy tego typu szkoleniach ważne jest aby żadnego dostawcy czy konkretnych rozwiazan/technologii urząd nie promował i nie wspierał. Po co problemy i jakieś podejrzenia czy zarzuty o wspieranie konkretnych rozwiązań ?

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt