wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-10| GIS, Mapy, Instytucje

PIG publikuje nowe dane o złożach

Państwowy Instytut Geologiczny udostępnił w postaci usług sieciowych i plików GIS dane o tzw. złożach wybilansowanych.


PIG publikuje nowe dane o złożach

Złoża wybilansowane to takie, które zostały wykreślone z krajowego „Bilansu zasobów złóż kopalin w Polsce”. Dane te ze względu na swój charakter podlegają aktualizacji raz w miesiącu oraz nie podlegają obecnie prowadzonej weryfikacji i harmonizacji.

Źródłem informacji dla złóż wybilansowanych, podobnie jak dla dostępnego od wielu lat w internecie zasobu danych przestrzennych „Złoża, tereny i obszary górnicze”, są dane z Systemu Gospodarki i Ochrony Bogactw Mineralnych Polski MIDAS.

Złoża wybilansowane można oglądać na przykład w aplikacjach mapowych: GeoLOG i GEOLOGIA, a ponadto na stronie Portalu CBDG do przeglądania mapowych usług sieciowych.

Adresy usług sieciowych z nowymi danymi:

 • WMS – http://cbdgmapa.pgi.gov.pl/arcgis/services/midas/MapServer/WMSServer
 • WFS – http://cbdgmapa.pgi.gov.pl/arcgis/services/midas/MapServer/WFSServer

Dodatkowo za pomocą Menedżera pobierania CBDG można również pobrać te dane w formie pliku SHP.

Jak podkreśla PIG, w przypadku wykorzystywania pobranych danych o złożach, obszarach i terenach górniczych trzeba każdorazowo, wyraźnie podawać źródło informacji wraz z adresem konkretnej strony WWW oraz datą pobrania zasobu.

Źródło: PIG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS