wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-10| GIS, Mapy, Instytucje

PIG publikuje nowe dane o złożach

Państwowy Instytut Geologiczny udostępnił w postaci usług sieciowych i plików GIS dane o tzw. złożach wybilansowanych.


PIG publikuje nowe dane o złożach

Złoża wybilansowane to takie, które zostały wykreślone z krajowego „Bilansu zasobów złóż kopalin w Polsce”. Dane te ze względu na swój charakter podlegają aktualizacji raz w miesiącu oraz nie podlegają obecnie prowadzonej weryfikacji i harmonizacji.

Źródłem informacji dla złóż wybilansowanych, podobnie jak dla dostępnego od wielu lat w internecie zasobu danych przestrzennych „Złoża, tereny i obszary górnicze”, są dane z Systemu Gospodarki i Ochrony Bogactw Mineralnych Polski MIDAS.

Złoża wybilansowane można oglądać na przykład w aplikacjach mapowych: GeoLOG i GEOLOGIA, a ponadto na stronie Portalu CBDG do przeglądania mapowych usług sieciowych.

Adresy usług sieciowych z nowymi danymi:

  • WMS – http://cbdgmapa.pgi.gov.pl/arcgis/services/midas/MapServer/WMSServer
  • WFS – http://cbdgmapa.pgi.gov.pl/arcgis/services/midas/MapServer/WFSServer

Dodatkowo za pomocą Menedżera pobierania CBDG można również pobrać te dane w formie pliku SHP.

Jak podkreśla PIG, w przypadku wykorzystywania pobranych danych o złożach, obszarach i terenach górniczych trzeba każdorazowo, wyraźnie podawać źródło informacji wraz z adresem konkretnej strony WWW oraz datą pobrania zasobu.

Źródło: PIG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt