wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-09| Geodezja, GIS, Kataster

Ponad 150 powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Jak informuje GUGiK, już ponad 150 powiatowych systemów do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków zapewnia bezpośrednią komunikację z Elektroniczną Księgą Wieczystą.


Ponad 150 powiatów korzysta z komunikacji EGiB-EKW

Jest to możliwe dzięki narzędziu, które pod koniec ubiegłego roku GUGiK udostępnił twórcom oprogramowania geodezyjnego. Jedną z pierwszych korzyści płynących z tej komunikacji jest możliwość pobierania treści księgi wieczystej związanej z daną działką. Dzieje się to za pośrednictwem szyny usług Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (ZSIN).

Funkcja ta została dotychczas uruchomiona w systemach do prowadzenia EGiB takich jak: e-property, EWOPIS, Ewid 2007 oraz Geo-Info. By dane starostwo mogło z niej korzystać, powinno zwrócić się do GUGiK o stosowne dane do logowania.

Mapa powiatów, które dysponują tym narzędziem (fot. powyżej) dostępna jest w serwisie Geoportal.gov.pl w zakładce Ewidencja gruntów i budynków > Komunikacja systemu EGiB z EKW.

W planach GUGiK na najbliższą przyszłość jest udostępnienie podobnej funkcjonalności do komunikacji z innymi państwowymi rejestrami, w tym PESEL i REGON.

Przykład komunikacji EGiB z księgami wieczystymi za pośrednictwem ZSIN

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czy w związku z tym dostępem sędziów do EGB nasi klienci przestaną być zmuszani do składania wniosków i dołączania wypisów i wyrysów z EGB do celów zmian w KW i zakładania nowych KW np. po podziałach? Czy KW będą wymagały od notariuszy dostarczania wypisów i wyrysów do aktów notarialnych, nawet, jak oznaczenie działki jest zgodne w KW i EGB? Czyli, czy cokolwiek to zmieni?

A... to jak to, że ktoś nie zasługuje z racji przepisów to nie znaczy, że nie zasługuje. Będę pamiętał. Logika się kłania... znaczy nie kłania. Płacze.

jak widać po wpisie nie zasłużyli bo czytać przepisów nie potrafią i nie rozumiejo, że dostęp do zsin jest dla instytucji. Ale populistycznie jest napisać, że nie zasłużyli. Retoryka podziałów się kłania.

ekw Czy geodeci też mogą mieć dostęp to tego udogodnienia? Czy nie zasłużyli?

Do realisty No proszę coś działa i jakiś plusie jest.

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt