wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-05-07| GIS, Mapy, Software

Odświeżony mobilny Geoportal

Przy okazji majówki GUGiK udostępnił zaktualizowaną wersję aplikacji Geopotal Mobile.


Odświeżony mobilny Geoportal

Od teraz jej użytkownicy mają do dyspozycji trzy kompozycje mapowe:

  • Mapy topograficzne – z możliwością dodatkowej wizualizacji takich warstw, jak archiwalne opracowania kartograficzne, aktualne adresy czy rzeźba terenu;
  • Działki i budynki – z możliwością wizualizacji rzeźby terenu, osnowy, uzbrojenia terenu i planów miejscowych;
  • Zdjęcia lotnicze (ortofotomapa) – z możliwością wizualizacji Państwowego rejestru granic.

Kompozycję mapową wybieramy, klikając w prawym górny roku ekranu ikonę mapy. Do każdej kompozycji wyjściowej można dodać zdefiniowane warstwy z oferowanej listy.

W aplikacji udostępniono także opcję „Zapis trasy”. Dzięki niej można śledzić i rejestrować przebytą trasę oraz udostępniać ją w formacie KML. W programie można także w prosty sposób wyszukać lokalizację działek ewidencyjnych czy dowolnych obiektów geograficznych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tu taka nowość a wy się skupiacie na nowelizacji prawa. Zachęcam do dyskusji na ten temat. Jest to ważna i potrzebna zmiana w aplikacji mobilnej. Dziękuję za nią.zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt