wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-07| GIS, Mapy, Software

Odświeżony mobilny Geoportal

Przy okazji majówki GUGiK udostępnił zaktualizowaną wersję aplikacji Geopotal Mobile.


Odświeżony mobilny Geoportal

Od teraz jej użytkownicy mają do dyspozycji trzy kompozycje mapowe:

  • Mapy topograficzne – z możliwością dodatkowej wizualizacji takich warstw, jak archiwalne opracowania kartograficzne, aktualne adresy czy rzeźba terenu;
  • Działki i budynki – z możliwością wizualizacji rzeźby terenu, osnowy, uzbrojenia terenu i planów miejscowych;
  • Zdjęcia lotnicze (ortofotomapa) – z możliwością wizualizacji Państwowego rejestru granic.

Kompozycję mapową wybieramy, klikając w prawym górny roku ekranu ikonę mapy. Do każdej kompozycji wyjściowej można dodać zdefiniowane warstwy z oferowanej listy.

W aplikacji udostępniono także opcję „Zapis trasy”. Dzięki niej można śledzić i rejestrować przebytą trasę oraz udostępniać ją w formacie KML. W programie można także w prosty sposób wyszukać lokalizację działek ewidencyjnych czy dowolnych obiektów geograficznych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tu taka nowość a wy się skupiacie na nowelizacji prawa. Zachęcam do dyskusji na ten temat. Jest to ważna i potrzebna zmiana w aplikacji mobilnej. Dziękuję za nią.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt