wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-07| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Kolejna tura zamówień na bazy BDOT500 i GESUT oraz modernizację EGiB w lubelskich powiatach cieszyła się większym zainteresowaniem niż poprzednie.


Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Przetargi są częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. Przedsięwzięcie to od początku mierzy się z problemem braku wykonawców prac geodezyjnych oraz zbyt drogimi ofertami.

Pierwszą turę zamówień rozpisano w lipcu 2017 roku. Z powodu braku chętnych oraz drogich ofert należało unieważnić aż 25 na 35 części. W drugim podejściu, w przetargu ogłoszonym w listopadzie 2017 r., postępowanie podzielono na 27 części, a anulowano 12. Trzecią turę rozpisano w lipcu 2018 r. Na 37 części oferty wpłynęły wówczas dla 25. W kolejnej transzy (z października 2018 r.) unieważniono natomiast 32 na 48 części.

W związku z problemami z udzielaniem zamówień związek lubelskich powiatów już w 17 przypadkach zdecydował się udzielić zamówienia w trybie „z wolnej ręki”. Łączna wartość tych umów wynosi blisko 30 mln zł.

Najnowszy przetarg (oznaczony jako etap III.3) ogłoszono w marcu, a otwarcie ofert nastąpiło 26 kwietnia. Tym razem zamówienie cieszyło się wyraźnie większym zainteresowaniem niż poprzednie edycje. Na 28 części oferty wpłynęły bowiem dla 21. W większości przypadków (16 części) do poszczególnych części złożono tylko po jednej ofercie. Powody do optymizmu są jednak ograniczone, bo w przypadku aż 14 części wartości ofert przekroczyły budżet zamawiającego.

Pełne zestawienie ofert

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt