wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-07| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Kolejna tura zamówień na bazy BDOT500 i GESUT oraz modernizację EGiB w lubelskich powiatach cieszyła się większym zainteresowaniem niż poprzednie.


Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Przetargi są częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. Przedsięwzięcie to od początku mierzy się z problemem braku wykonawców prac geodezyjnych oraz zbyt drogimi ofertami.

Pierwszą turę zamówień rozpisano w lipcu 2017 roku. Z powodu braku chętnych oraz drogich ofert należało unieważnić aż 25 na 35 części. W drugim podejściu, w przetargu ogłoszonym w listopadzie 2017 r., postępowanie podzielono na 27 części, a anulowano 12. Trzecią turę rozpisano w lipcu 2018 r. Na 37 części oferty wpłynęły wówczas dla 25. W kolejnej transzy (z października 2018 r.) unieważniono natomiast 32 na 48 części.

W związku z problemami z udzielaniem zamówień związek lubelskich powiatów już w 17 przypadkach zdecydował się udzielić zamówienia w trybie „z wolnej ręki”. Łączna wartość tych umów wynosi blisko 30 mln zł.

Najnowszy przetarg (oznaczony jako etap III.3) ogłoszono w marcu, a otwarcie ofert nastąpiło 26 kwietnia. Tym razem zamówienie cieszyło się wyraźnie większym zainteresowaniem niż poprzednie edycje. Na 28 części oferty wpłynęły bowiem dla 21. W większości przypadków (16 części) do poszczególnych części złożono tylko po jednej ofercie. Powody do optymizmu są jednak ograniczone, bo w przypadku aż 14 części wartości ofert przekroczyły budżet zamawiającego.

Pełne zestawienie ofert

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt