wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-07| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Kolejna tura zamówień na bazy BDOT500 i GESUT oraz modernizację EGiB w lubelskich powiatach cieszyła się większym zainteresowaniem niż poprzednie.


Lubelska e-Geodezja: większe zainteresowanie kolejnym przetargiem

Przetargi są częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. Przedsięwzięcie to od początku mierzy się z problemem braku wykonawców prac geodezyjnych oraz zbyt drogimi ofertami.

Pierwszą turę zamówień rozpisano w lipcu 2017 roku. Z powodu braku chętnych oraz drogich ofert należało unieważnić aż 25 na 35 części. W drugim podejściu, w przetargu ogłoszonym w listopadzie 2017 r., postępowanie podzielono na 27 części, a anulowano 12. Trzecią turę rozpisano w lipcu 2018 r. Na 37 części oferty wpłynęły wówczas dla 25. W kolejnej transzy (z października 2018 r.) unieważniono natomiast 32 na 48 części.

W związku z problemami z udzielaniem zamówień związek lubelskich powiatów już w 17 przypadkach zdecydował się udzielić zamówienia w trybie „z wolnej ręki”. Łączna wartość tych umów wynosi blisko 30 mln zł.

Najnowszy przetarg (oznaczony jako etap III.3) ogłoszono w marcu, a otwarcie ofert nastąpiło 26 kwietnia. Tym razem zamówienie cieszyło się wyraźnie większym zainteresowaniem niż poprzednie edycje. Na 28 części oferty wpłynęły bowiem dla 21. W większości przypadków (16 części) do poszczególnych części złożono tylko po jednej ofercie. Powody do optymizmu są jednak ograniczone, bo w przypadku aż 14 części wartości ofert przekroczyły budżet zamawiającego.

Pełne zestawienie ofert

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS