|2019-04-30|
GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Edukacja, Software
Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 5/2019. Tematem okładkowym jest projekt nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne zaprezentowany niedawno przez głównego geodetę kraju Waldemara Izdebskiego. Choć proponowane zmiany mają ułatwić pracę zarówno wykonawcom, jak i urzędnikom, to budzą spore kontrowersje w obu tych grupach.
W majowym GEODECIE rozmawiamy ponadto z dr. hab. inż. Dariuszem Gotlibem z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej o projekcie CENAGIS. Jego zdaniem nowoczesne technologie sprawiają, że geodezja i kartografia stoją dziś przed niesamowitą szansą i najwyższy czas, byśmy połączyli siły i z tych możliwości skorzystali. Skąd się biorą kłopoty z realizacją ustawy uwłaszczeniowej wyjaśnia z kolei Zygmunt Bojar, a trudną problematykę związaną ze zniesieniem współwłasności nieruchomości objaśnia sędzia Magdalena Durzyńska, opisując kolejny przypadek z praktyki. Dla odmiany o potencjale świata gier i o tym, czy geodeci potrafią wykorzystać rosnące zainteresowanie danymi przestrzennymi, pisze Piotr Michalak. Również miłośnicy historii w majowym wydaniu GEODETY znajdą coś dla siebie. Postacią wartą przypomnienia jest niewątpliwie Apoloniusz Zarychta (1899-1972) – oficer Korpusu Geografów Wojskowych Wojskowego Instytutu Geograficznego, polityk, działacz społeczny, naukowiec i… doskonały łucznik.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili majowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych majowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!
Zawartość majowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|