wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-30| GIS, Mapy, Przetargi

Województwo małopolskie zamawia mapy topograficzne i aktualizację BDOT10k

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozpisał przetarg na opracowanie 247 arkuszy mapy topograficznej 1:10 000 oraz aktualizację bazy danych obiektów topograficznych.


Województwo małopolskie zamawia mapy topograficzne i aktualizację BDOT10k <br />
fot. Małopolska IIP
fot. Małopolska IIP

Nowe arkusze mają zostać wykonane dla całego obszaru powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, myślenickiego, krakowskiego oraz dla Nowego Sącza. Obejmą także fragmenty powiatów: tarnowskiego, jasielskiego, nowotarskiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego.

Do obowiązków wykonawcy będzie należało m.in.: zweryfikowanie bazy BDOT10k, jej aktualizacja na podstawie dostępnych materiałów źródłowych i wywiadu terenowego, opracowanie zgeneralizowanego NMT, opracowanie obiektów klas Karto dotyczących rzeźby terenu, opracowanie obiektów klas Karto na podstawie BDOT10k, PRNG oraz słowackiej bazy ZBGIS, a także redakcja treści mapy topograficznej oraz jej zapis cyfrowy i wydruk ploterowy.

Prace mają być wykonane w ciągu 16 miesięcy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 15 tys. zł można składać do 30 maja.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GG użyj więc google, albo kup program za 50 tysięcy skoro praca w Qgis jest dla Ciebie za skomplikowana. Nie ma obowiązku używania ani darmowego oprogramowania ani jak twierdzisz szemranych bibliotek. Taką rozumiesz mamy wolność. Ucz się lub płać. Powodzenia

@GG To może zaproszę Pana kurs QGisa w dobrej cenie. Rabat 20%.

Moje zdanie wynika z doświadczenia Miałem już wiele prób z użyciem QGIS i szemranych bibliotek zdobywanych z polskich stron internetowych. To wszystko to tylko proteza i partyzantka z mizernymi efektami. Gdyby ci zarządzający BDOT10K byli od systemu operacyjnego to na świecie dalej żyłby sobie DOS. WMS mi nie wystarcza do robienia analiz np. dla potrzeb studium zagospodarowania. Wy nie widzicie zwykłego użytkownika i jego potrzeb i nastawienia w dobie produktów Googla. To już może być objaw choroby.

GG da się zrobić w Qgis mapę. Musisz jednak poświęcić na naukę tego darmowego oprogramowania trochę czasu. Przykro mi. Nie do końca rozumiem te nastawione negatywnie teksty w stylu sekciarskich. Uważasz że zamawiając w powiecie wypis dostajesz bazę ? Albo z danymi Egib z automatu dostaniesz do nich wypisy. Pokazałem Ci wms który ułatwia sprawę. Jak jeszcze mogę Ci pomóc ?

do GG Wpisujesz się w ogólny trend. Ignorancja i brak wiedzy nie jest już wstydem. :(

BDOT10K tylko dla wtajemniczonych "... Przy odrobinie umiejętności można sobie wygenerować wizualizacje do bazy TOPO służącej do analiz". Przeczytaj sobie to co piszesz. To jest tak jakby w ewidencji gruntów i budynków (EGiB) starostwo zamawiało bazę EGiB oraz "wydruki" map (pdf-y, geotiffy itp.) bo nie da się w żadnym zwykłym programie i bez użycia Photoshopa zrobić z tego czytelnej mapy. Za taki "numer" w EGiB starosta dostałby niezły ochrzań. Z BDOT10k zrobiono sobie "dojną krowę". Dobrze, że Google maps nie działają w myśl tej sekciarskiej ideologi.

Ale nie znasz się na tym o czym piszesz ? Prawda ? I używasz za to tak wiele emocjonalnych określeń i wykrzykników. Gminy nie kupują bazy bdot10k tylko ją dostają jeśli wystąpią w odpowiednim trybie, oprogramowanie i jego koszt to bardzo ciekawa informacja mogę prosić o źródło tej informacji ? BDOT10k możesz otworzyć w Qgis (darmowym). Przy odrobinie umiejętności można sobie wygenerować wizualizacje do bazy TOPO służącej do analiz. Karto czyli mapa topograficzna zawiera element takie jak np warstwice których w Topo nie znajdziesz. Jak już naprawdę nie potrafisz to na geoportalu masz gotową wizualizację w WMS. Dasz radę podczytać ?

Prawda wyszła na jaw !!! Sami się przyznali. "... na opracowanie 247 arkuszy mapy topograficznej 1:10 000 oraz aktualizację bazy danych obiektów topograficznych". Zatem zwykły użytkownik (np. małe biuro urbanistyczne do studium lub urząd gminy), który kupi bazę BDOT10K nie jest w stanie wygenerować sobie sam mapy topograficznej, tylko trzeba ten obrazek tworzyć jako oddzielne zadanie, w specjalistycznym oprogramowaniu (za 50 tys. od jednego stanowiska), z użyciem specjalistycznych bibliotek i przez super specjalistów od GIS. I my (naród) płacimy za takie świecidełka (czytaj BDOT10K). Toż to czysty monopol i rozbój. Ktoś za to powinien ponosić karną odpowiedzialność.

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt