Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-26| Geodezja

... i z powrotem [aktualizacja]

Po prawie 5 miesiącach zabytkowy budynek wchodzący w skład rewitalizowanego kompleksu Dawnej Fabryki Norblina w Warszawie wraca na swoje pierwotne miejsce. Dzisiaj (26 kwietnia) przed godziną 8 rozpoczęła się ponowna relokacja obiektu. Za obsługę tego przedsięwzięcia odpowiadają geodeci z firmy Survima.


... i z powrotem [aktualizacja]

Pofabryczny budynek położony na warszawskiej Woli opuścił swoją dotychczasową lokalizację w dniach 30 listopada – 1 grudnia ub.r. Obiekt przesunięto wówczas o ponad 15 m. Za 21-godzinny proces relokacji odpowiedzialna była firma Dampak, a obsługę geodezyjną zapewnili geodeci Michał Anisiewicz (szef Survimy) i Damian Krembuszewski. Przebieg tej operacji opisaliśmy w styczniowym GEODECIE.

Po przesunięciu w miejscu starych fundamentów budynku powstała nowa konstrukcja żelbetowa. Po jej ukończeniu obiekt mógł wrócić na pierwotną lokalizację. Rozpoczęta dziś rano operacja (realizowana przez Dampak) przebiega analogicznie do ubiegłorocznej i potrwa najpewniej około 20 godzin. Obiekt sunie po 8 belkach ślizgowych i przenoszony jest za pomocą układu hydraulicznego składającego się z 6 siłowników. Nad poprawnością przebiegu relokacji czuwają geodeci przy dwóch stanowiskach tachimetrycznych. Wykonując pomiary do lusterek zamontowanych na ścianach obiektu, sprawdzają, czy budynek nie skręca podczas ruchu.


Michał Anisiewicz, szef Survimy

Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji Dawnej Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci, a głównym wykonawcą została firma Warbud.



AKTUALIZACJA

Relokacja budynku zakończyła się w piątek około godziny 23.30. Operacja trwała blisko 16 godzin (zdecydowanie krócej niż ubiegłoroczne przesuwanie) i przebiegła bez większych komplikacji.

Więcej o dzisiejszej operacji będzie można przeczytać w jednym z najbliższych numerów GEODETY

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS