wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-23| GNSS, Geodezja, GIS

Pierwszy BeiDou na nowej orbicie

W ostatnią sobotę (20 kwietnia) z powodzeniem wystrzelono kolejnego satelitę chińskiego systemu nawigacji. Będzie to pierwszy aparat BeiDou-3 umieszony na orbicie geosynchronicznej.


Pierwszy BeiDou na nowej orbicie

Po przejściu testów orbitalnych konstelacja BeiDou III generacji będzie liczyć 18 satelitów, z czego 16 pracuje na orbicie średniej i po jednym na geostacjonarnej i geosynchornicznej. Docelowo system ma składać się z 35 aparatów: 27 na orbicie średniej, 5 na geostacjonarlnej i 3 na geosynchornicznej.

W rozmowie z agencją Xinhua główny projektant systemu Yang Changfeng wyjaśnia, że BeiDou jest jedynym rozwiązaniem nawigacyjnym wykorzystującym aż trzy rodzaje orbit. Takie rozmieszczenie satelitów zapewnia podwyższoną dostępność sygnałów nie tylko w Chinach, ale na całym obszarze Azji i Pacyfiku, co przekłada się na wyższa dokładność pomiaru. Według informacji Yanga Changfenga obecnie dokładność BeiDou standardowo wynosi 10 metrów, a w Chinach – około 5 metrów.

Jak wynika z depeszy agencji Xinhua, jeszcze w tym roku w kosmosie powinno znaleźć się kolejnych 8-10 satelitów BeiDou-3, a ogłoszenie pełnej operacyjności systemu ma nastąpić już w przyszłym roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Fred Słuszna uwaga. Poprawiliśmy wiadomość.

Raczej pierwszy BDS 3-ciej generacji... Raczej pierwszy BDS 3-ciej generacji... Od paru lat działa kilka BDS2 na tej orbicie

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt