wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-04-23| GNSS, Geodezja, GIS

Pierwszy BeiDou na nowej orbicie

W ostatnią sobotę (20 kwietnia) z powodzeniem wystrzelono kolejnego satelitę chińskiego systemu nawigacji. Będzie to pierwszy aparat BeiDou-3 umieszony na orbicie geosynchronicznej.


Pierwszy BeiDou na nowej orbicie

Po przejściu testów orbitalnych konstelacja BeiDou III generacji będzie liczyć 18 satelitów, z czego 16 pracuje na orbicie średniej i po jednym na geostacjonarnej i geosynchornicznej. Docelowo system ma składać się z 35 aparatów: 27 na orbicie średniej, 5 na geostacjonarlnej i 3 na geosynchornicznej.

W rozmowie z agencją Xinhua główny projektant systemu Yang Changfeng wyjaśnia, że BeiDou jest jedynym rozwiązaniem nawigacyjnym wykorzystującym aż trzy rodzaje orbit. Takie rozmieszczenie satelitów zapewnia podwyższoną dostępność sygnałów nie tylko w Chinach, ale na całym obszarze Azji i Pacyfiku, co przekłada się na wyższa dokładność pomiaru. Według informacji Yanga Changfenga obecnie dokładność BeiDou standardowo wynosi 10 metrów, a w Chinach – około 5 metrów.

Jak wynika z depeszy agencji Xinhua, jeszcze w tym roku w kosmosie powinno znaleźć się kolejnych 8-10 satelitów BeiDou-3, a ogłoszenie pełnej operacyjności systemu ma nastąpić już w przyszłym roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Fred Słuszna uwaga. Poprawiliśmy wiadomość.

Raczej pierwszy BDS 3-ciej generacji... Raczej pierwszy BDS 3-ciej generacji... Od paru lat działa kilka BDS2 na tej orbicie

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt