wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-19| GNSS, Mapy, Software

Bluetooth poprowadzi po berlińskim lotnisku

Dzięki 400 beaconom Bluetooth oraz specjalnej mobilnej aplikacji pasażerowie podróżujący przez lotnisko Berlin-Tegel mogą łatwo odnaleźć się na terenie tego obiektu.


Bluetooth poprowadzi po berlińskim lotnisku

Berlin-Tegel to czwarty co do wielkości port lotniczy w Niemczech. By ułatwić życie jego pasażerom, administrator lotniska zlecił opracowanie mobilnej aplikacji z funkcją nawigacji po tym obiekcie. Prace powierzono firmom indoo.rs oraz Publicis Pixelpark. Pierwsza była odpowiedzialna za przygotowanie komponentu nawigacyjnego, a druga – za zintegrowanie go z istniejącą aplikacją Berlin Airport App.

Program ten pozwala przygotować się do wizyty na tym lotnisku, m.in. umożliwiając rezerwację miejsca parkingowego czy sprawdzanie aktualnego statusu swojego lotu. Wspomniany komponent nawigacyjny umożliwia zaś przeglądanie planów lotniska, wyszukiwanie obiektów użyteczności publicznej i – co najważniejsze – wyznaczenie trasy przejścia do zadanego punktu. Określenie pozycji użytkownika jest możliwe dzięki rozmieszczeniu na terenie portu aż 400 tzw. beaconów, czyli niewielkich nadajników radiowych niskiej mocy wykorzystujących standard Bluetooth.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
niedługo blutuf będzie potrzebny, żeby do własnego rozporka trafić.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt