wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-19| GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

GDOŚ chce szerzej wykorzystywać teledetekcję w inwentaryzacji przyrody

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła dialog techniczny dotyczący analizy nowoczesnych metodyk gromadzenia danych o środowisku przy użyciu technologii teledetekcyjnych.


GDOŚ chce szerzej wykorzystywać teledetekcję w inwentaryzacji przyrody <br />
Stołeczna mapa koron drzew
Stołeczna mapa koron drzew

Dialog związany jest z planowanym przez GDOŚ przetargiem, którego przedmiotem będzie wykonanie ekspertyzy dotyczącej dostępnych metod gromadzenia danych o charakterze przyrodniczym przy użyciu technologii teledetekcyjnych, a także opracowanie stosownej instrukcji wykorzystania tych rozwiązań przez właściwe urzędy.

Szykowane zamówienie jest częścią projektu „Inwentaryzacja cennych siedlisk przyrodniczych kraju, gatunków występujących w ich obrębie oraz stworzenie Banku Danych o Zasobach Przyrodniczych”. Jego celem jest m.in. wypracowanie zdalnych metod, które wyeliminują lukę w procesie zarządzania zasobami przyrodniczymi w kraju poprzez zlikwidowanie problemu braku pełnej informacji przyrodniczej oraz systemu gromadzenia, analizowania, udostępniania i bieżącej aktualizacji przestrzennych danych przyrodniczych. Jak wyjaśnia GDOŚ, obecnie zbieranie danych przyrodniczych odbywa się w sposób nieusystematyzowany, przy wykorzystaniu różnych metod, co utrudnia lub nawet uniemożliwia porównywanie wyników inwentaryzacji.

Zgłoszenia do dialogu technicznego trwają do 6 maja.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt