wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-19| Geodezja, Prawo

Jednolity tekst Pgik

W Dzienniku Ustaw z 18 kwietnia opublikowano jednolity tekst ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne (poz. 725).


Jednolity tekst Pgik

Uwzględnia on zmiany wprowadzone:
• ustawą z 6 marca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej (DzU poz. 650),
• ustawą z 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (DzU poz. 1669),
oraz zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed 4 kwietnia 2019 r.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zmiana prawa Jednostki wykonawstwa geodezyjnego chca zmiany prawa i traktowania ich poważnie a zamiast tego dostaną kolejne opłaty.

Zmian nam trzeba całego Pgik Opublikowano tekst jednolity, i co to da - to tylko kolejny numerek pozycji dziennika ustaw, którego geodeci będą musieli się nauczyć i właściwie wpisywać, a gdzie zmiana prawa geodezyjnego na którą wszyscy czekamy? Panie GGK i Panie Ministrze czas już skończyć to pozoranctwo i wziąć się do roboty. My geodeci nie mamy już czasu czekać, że za następnego coś się zmieni my żyjemy tu i teraz mamy rodziny, dzieci. System administracji geodezyjnej jest chory i nie do się go uleczenia w tym stanie rzeczy.

do ~Sami Wszystko fajnie tylko czy ten co składa taki operat to był geodeta (z uprawnieniami) czy wykonawca prac geodezyjnych. Jeśli nie miał to masz odpowiedz dlaczego oglądałeś co oglądałeś . Dwa Jeśli był to geodeta uprawniony to należy go za taki gniot ukarać - a sorry nie da się, nie ma samorządu które czarne owce najpierw by napominał a później wydalał z zawodu. W tym momencie geodetą może być każdy a uprawnienia można sobie w #$%!!ę wsadzić. Wykonawcy do tego doprowadzili a urzędnikom to na rękę. Rozwiązanie jest jedno: zrzucić bombę na to wszystko zaorać i posypać solą dla pewności żeby nic w takiej formie jak teraz już nie wyrosło ponownie.

Tekst jednolity bezprawia geodezyjno- peerelowskiego Chyba raczej. Na koniec ku chwale naszej ojczyzny ludowej i kolejnej wspaniałej 5 ciokatki Trzeba dopisać. Do luftu z tym. Zrobić geodezyjna lustracje.

Taki weryfikator jak wykonawcy, taka geodezja jak geodeci.... Głowny Kraju, Województwa, Powiatowy... są jesze jacyś? Nie kojarzę, reszta to już nie geodeci. Jacyś wykonawcy prac geodezyjnych, osoby uprawnione do wykonywania samodzielnych funkcji, jacyś inspektorzy... A i ci co są to tacy, jacyś... niegeodezyjni. Główny Kraju - 100 % informatyk...opss geomatyk, Województwa i Powiatowy urzędnicy. Aż dziw że prawo jeszcze geodezyjne.

cd weryfikacji a jeszcze nie dodałem że wznowienia wykonują tylko ze współrzędnych GPS , nie analizując danych, zawiadamiając tylko zleceniodawcę, pokazuje punkt które wskaże mu GPS a obok jest stary granit prawie się na nim zabije ale, najważniejsze to co pokazał GPS współrzędna

do trójkącika z numerkami Weryfikator: Co ma sprawdzać taki weryfikator jak wykonawcy: Spisują na gruncie protokoły z Wznowienia/wyznaczenia ustalenia , które nie zawierają istotnych danych zgodnie z przepisami prawa które weszły np w 2011r , szkice graniczne to są żart a zawiadomienie jest jedno " .... o przyjęciu granic", atrybuty z G-5, co jeszcze chcesz od nich. Jeśli w sprawozdaniu wykonawca to co opisał to tylko Stanowisko GUGiKU.

Prawo pornograficzne... I słusznie, że opublikowano tekst jednolity... Bo biurokracja już chyba gubi się sama co jest, a co nie jest obowiązujące...

do ~ Pewnie że to nie żart, bo co taki weryfikator ma sprawdzać w tym operacie? Uprawnień nie ma, w terenie nie bywa (to akurat może i dobrze;) to przecinki sprawdza, ortografię, justowanie stronie itd. itp.

. Czy od przyszłego tygodnia ośrodki będą wypisywały negatywne wyniki weryfikacji ze względu na przywołany np w protokole wznowienia błędny poz ? już nie 2017, poz. 2101 tylko 2019 poz. 795 ? kiedyś już tak miałem i to nie żart

I to powinien być OSTATNI tekst jednolity tego reliktu komuny.

Pozycja 725 .

12 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt