wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-16| artykuł sponsorowany | Przetargi

Case study. Pomiar technikami UAV a standardowy pomiar geodezyjny

Czy pomiar objętości mas ziemnych wykonany za pomocą bezzałogowego statku powietrznego metodą fotogrametryczną wypada lepiej od standardowych pomiarów geodezyjnych? Krakowska firma NaviGate Sp. z o.o. sprawdziła to za pomocą drona DJI Phantom 4 RTK oraz oprogramowania do fotogrametrii Pix4Dmapper.


Case study. Pomiar technikami UAV a standardowy pomiar geodezyjny

Okazało się, że pomiar objętości technikami fotogrametrycznymi UAV jest lepszy pod względem dokładności i odwzorowania chmury punktów, na bazie której jest później liczona objętość. Na korzyść technik fotogrametrycznych UAV przemawia również o wiele krótszy czas, który trzeba poświęcić na pomiar. Zaplanowanie misji i wykonanie nalotu nie zajęło dłużej niż 10 minut! Przetworzenie pozyskanych danych, aby wygenerować chmurę punktów i numeryczny model terenu, który jest potrzebny do obliczeń objętości, trwało ok. 1 h.

Case study nt. Pomiaru objętości hałd za pomocą DJI Phantom 4 RTK i Pix4Dmapper można przeczytać na GeoBlogu firmy NaviGate – autoryzowanego dystrybutora DJI Enterprise i Pix4D: https://navigate.pl/blog/pomiar-objetosci-hald-w-pix4dmapper/

Źródło: NaviGate


«« powrót

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt