wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-15| Geodezja, Przetargi

Powiat bocheński ponownie zamawia cyfryzację zasobu

Starostwo w Bochni po raz kolejny ogłosiło przetarg na digitalizację dokumentów analogowych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK) wraz z utworzeniem bazy danych poprzez ich przetworzenie i konwersję do postaci zasobu elektronicznego.


Powiat bocheński ponownie zamawia cyfryzację zasobu

Zamówienie dotyczy całego powiatu bocheńskiego, czyli obejmuje 10 jednostek ewidencyjnych, w tym 2 miasta (Bochnia i Nowy Wiśnicz) oraz 8 gmin (Bochnia, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana oraz Żegocina).

Zamówienie jest częścią wartego 5,4 mln zł projektu „e-Usługi w informacji przestrzennej powiatu bocheńskiego” realizowanego w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Podstawowym jego celem jest zapewnienie dostępu do dokumentów PZGiK za pośrednictwem e-usług informacji przestrzennej. W związku z tym – jak zapisano w warunkach technicznych zamówienia – należy przetworzyć wszystkie dokumenty PZGiK do postaci elektronicznej oraz zintegrować z obiektami BDPZGiK (czyli bazy danych służącej do przechowywania danych i dokumentów PZGiK tworzącej uporządkowany, interoperacyjny i całościowy układ zbiorów danych: EGiB, BDOT500, GESUT, EMUiA, BDSOG, RCiWN, PRG, PRNG, PRPOG, RUDP, RPDŹ oraz innych zbiorów danych koniecznych do obsługi klientów PODGiK). W wyniku podjętych działań wynikowa baza danych musi zostać przygotowana do wykonania kolejnych planowanych zadań realizowanych w ramach przedmiotowego projektu oraz projektów ZSIN Faza 2 oraz K-GESUT. W szczególności BDPZGiK musi na bieżąco obsługiwać zgłoszenia prac geodezyjnych realizowanych przez jednostki wykonawstwa geodezyjnego w sposób w pełni zautomatyzowany.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 25 tys. zł można składać do 24 maja br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji będą: cena (60%), okres gwarancji (20%) i kwalifikacje osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%).

Warto zaznaczyć, że jest to już czwarte podejście do przetargu na ten sam przedmiot zamówienia. 29 marca br. unieważniono ogłoszone na początku lutego br. postępowanie, gdyż nie wpłynęła żadna oferta. Drugi przetarg (ogłoszony we wrześniu ub.r.) unieważniono na początku listopada ub.r. W tym przypadku wpłynęly wprawdzie dwie oferty: MGGP SA (1,47 mln zł) i O&S Computer-Soft z Wałbrzycha (1,10 mln zł), ale przekroczyły one budżet zamawiającego (1 mln zł). Budżet ten nie został zmieniony w stosunku do pierwszego zamówienia ogłoszonego w lipcu ub.r. Wówczas również wpłynęły 2 oferty: Geomar S.A. ze Szczecina (1,73 mln zł) oraz MGGP S.A. z Tarnowa (1,49 mln zł).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I tak do skutku. A może ktoś się znajdzie.
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS