|2019-04-15|
Geodezja, Przetargi
Powiat bocheński ponownie zamawia cyfryzację zasobu
Starostwo w Bochni po raz kolejny ogłosiło przetarg na digitalizację dokumentów analogowych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK) wraz z utworzeniem bazy danych poprzez ich przetworzenie i konwersję do postaci zasobu elektronicznego.
Zamówienie dotyczy całego powiatu bocheńskiego, czyli obejmuje 10 jednostek ewidencyjnych, w tym 2 miasta (Bochnia i Nowy Wiśnicz) oraz 8 gmin (Bochnia, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana oraz Żegocina).
Zamówienie jest częścią wartego 5,4 mln zł projektu „e-Usługi w informacji przestrzennej powiatu bocheńskiego” realizowanego w ramach RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Podstawowym jego celem jest zapewnienie dostępu do dokumentów PZGiK za pośrednictwem e-usług informacji przestrzennej. W związku z tym – jak zapisano w warunkach technicznych zamówienia – należy przetworzyć wszystkie dokumenty PZGiK do postaci elektronicznej oraz zintegrować z obiektami BDPZGiK (czyli bazy danych służącej do przechowywania danych i dokumentów PZGiK tworzącej uporządkowany, interoperacyjny i całościowy układ zbiorów danych: EGiB, BDOT500, GESUT, EMUiA, BDSOG, RCiWN, PRG, PRNG, PRPOG, RUDP, RPDŹ oraz innych zbiorów danych koniecznych do obsługi klientów PODGiK). W wyniku podjętych działań wynikowa baza danych musi zostać przygotowana do wykonania kolejnych planowanych zadań realizowanych w ramach przedmiotowego projektu oraz projektów ZSIN Faza 2 oraz K-GESUT. W szczególności BDPZGiK musi na bieżąco obsługiwać zgłoszenia prac geodezyjnych realizowanych przez jednostki wykonawstwa geodezyjnego w sposób w pełni zautomatyzowany.
Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 25 tys. zł można składać do 24 maja br. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji będą: cena (60%), okres gwarancji (20%) i kwalifikacje osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%).
Warto zaznaczyć, że jest to już czwarte podejście do przetargu na ten sam przedmiot zamówienia. 29 marca br. unieważniono ogłoszone na początku lutego br. postępowanie, gdyż nie wpłynęła żadna oferta. Drugi przetarg (ogłoszony we wrześniu ub.r.) unieważniono na początku listopada ub.r. W tym przypadku wpłynęly wprawdzie dwie oferty: MGGP SA (1,47 mln zł) i O&S Computer-Soft z Wałbrzycha (1,10 mln zł), ale przekroczyły one budżet zamawiającego (1 mln zł). Budżet ten nie został zmieniony w stosunku do pierwszego zamówienia ogłoszonego w lipcu ub.r. Wówczas również wpłynęły 2 oferty: Geomar S.A. ze Szczecina (1,73 mln zł) oraz MGGP S.A. z Tarnowa (1,49 mln zł).
AW
|