wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-11| Geodezja, Edukacja, Instytucje

WGIPiB UWM w Olsztynie z wyższą kategorią naukową

Na podstawie decyzji ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 28 marca br. Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał kategorię naukową A.


WGIPiB UWM w Olsztynie z wyższą kategorią naukową
Trzeba zaznaczyć, że minister nauki w grudniu ubiegłego roku przyznał WGIPiB UWM kategorię naukową B. Jednak władze wydziału nie zgodziły się z tą oceną i na początku bieżącego roku odwołały się od decyzji ministra. 8 kwietnia dotarła decyzja o przyznaniu wyższej kategorii.

Przypomnijmy, że przy ocenie jednostek naukowych brane są pod uwagę: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej.
Na podstawie oceny minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznaje w drodze decyzji poszczególnym jednostkom następujące kategorie naukowe:
A+ - poziom wiodący;
A - poziom bardzo dobry;
B - poziom zadowalający z rekomendacją wzmocnienia działalności naukowej, badawczo-rozwojowej lub stymulującej innowacyjność gospodarki;
C - poziom niezadowalający.

Przyznana kategoria naukowa ma wpływ na wysokość finansowania, ponieważ w algorytmie, według jakiego wyliczana jest dotacja z budżetu, uwzględnia się nadaną jednostce naukowej kategorię. Im wyższa kategoria, tym większa dotacja na badania statutowe i możliwości występowania o środki unijne.

Warto zaznaczyć, że według najnowszych danych w grupie 12 publicznych jednostek uczelnianych kształcących na kierunku geodezja i kartografia, którym przyznano kategorią naukową, tylko 4 oceniono na poziomie bardzo dobrym. Poza Wydziałem Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie są to:
• Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej,
• Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
• Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
Pozostałym wspomnianym jednostkom uczelnianym, a także Instytutowi Geodezji i Kartografii przyznano kategorię naukową B.

Więcej informacji na temat zasady kompleksowej oceny jednostek naukowych i przyznawania im kategorii naukowych

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje z Gdańska! Bardzo dobra wiadomość

Hehe To w Poznaniu jest geodezja?!...

2 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt