wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-04-11| Geodezja, Edukacja, Instytucje

WGIPiB UWM w Olsztynie z wyższą kategorią naukową

Na podstawie decyzji ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 28 marca br. Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał kategorię naukową A.


WGIPiB UWM w Olsztynie z wyższą kategorią naukową
Trzeba zaznaczyć, że minister nauki w grudniu ubiegłego roku przyznał WGIPiB UWM kategorię naukową B. Jednak władze wydziału nie zgodziły się z tą oceną i na początku bieżącego roku odwołały się od decyzji ministra. 8 kwietnia dotarła decyzja o przyznaniu wyższej kategorii.

Przypomnijmy, że przy ocenie jednostek naukowych brane są pod uwagę: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej oraz pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej.
Na podstawie oceny minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznaje w drodze decyzji poszczególnym jednostkom następujące kategorie naukowe:
A+ - poziom wiodący;
A - poziom bardzo dobry;
B - poziom zadowalający z rekomendacją wzmocnienia działalności naukowej, badawczo-rozwojowej lub stymulującej innowacyjność gospodarki;
C - poziom niezadowalający.

Przyznana kategoria naukowa ma wpływ na wysokość finansowania, ponieważ w algorytmie, według jakiego wyliczana jest dotacja z budżetu, uwzględnia się nadaną jednostce naukowej kategorię. Im wyższa kategoria, tym większa dotacja na badania statutowe i możliwości występowania o środki unijne.

Warto zaznaczyć, że według najnowszych danych w grupie 12 publicznych jednostek uczelnianych kształcących na kierunku geodezja i kartografia, którym przyznano kategorią naukową, tylko 4 oceniono na poziomie bardzo dobrym. Poza Wydziałem Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie są to:
• Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej,
• Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
• Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
Pozostałym wspomnianym jednostkom uczelnianym, a także Instytutowi Geodezji i Kartografii przyznano kategorię naukową B.

Więcej informacji na temat zasady kompleksowej oceny jednostek naukowych i przyznawania im kategorii naukowych

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje z Gdańska! Bardzo dobra wiadomość

Hehe To w Poznaniu jest geodezja?!...

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt