wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-09| Przetargi

MIiR rusza z budową systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego

Do 25 kwietnia można składać oferty w przetargu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na opracowanie analizy systemowej budowy systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego.


MIiR rusza z budową systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego

Celem opracowania jest rozpoznanie i przeanalizowanie istniejących uwarunkowań prawnych, organizacyjnych, merytorycznych, technicznych oraz finansowych, w wyniku którego nastąpi przyjęcie wstępnych założeń monitoringu, a także zdefiniowanie potrzeb i oczekiwań względem systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego.

Zamówienie stanowi pierwsze zadanie projektu pn. „Wspólna przestrzeń – wspólne dobro – system monitorowania zmian w zagospodarowaniu przestrzennym – etap I”. Przedsięwzięcie realizuje Departament Polityki Przestrzennej MIiR w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W jego wyniku opracowane zostaną założenia tworzenia systemu monitorowania zmian w zagospodarowaniu przestrzennym.

W Polsce nie ma funkcjonującego systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego, który byłby jednolity i kompletny w skali kraju. Obecny poziom wiedzy o stanie istniejącego i planowanego zagospodarowania przestrzennego oraz występujących między nimi zależnościach jest niewystarczający do prawidłowego, sprawnego kształtowania polityki przestrzennej.
Podjęte działania związane są z obowiązkami ministra inwestycji i rozwoju jako organu wiodącego w zakresie tematu danych przestrzennych „zagospodarowanie przestrzenne”.

Źródło: MIiR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hmm no cóż, to może lepiej nie startuj zasmucony, skoro nie potrafisz przeczytać ogłoszenia, a co dopiero SIWZ i SOPZ. A gdzie jeszcze te analizy zrobić? To z całym szacunkiem, ale jest cień szansy, że nawet przytoczeni przez Ciebie rzeczeni niewidomi zrobią to zdecydowanie lepiej...
 1 
odpowiedz zgłoś
Ad zasmucony W którym miejscu? Ja to widzę jako formularz z szablonu z wypełnionym poniżej polem jako "Nie".
odpowiedz zgłoś
straszne, ale prawdziwe Panie Ministrze Przetarg jest ustawiony na IGiK. Jak myśleć inaczej, skoro dopuszczone są do niego tylko "Zakłady Pracy Chronionej". Tak,pierwszy akapit Ogłoszenia o Przetargu. Prawdziwa Bezczelność. Nie mam nic przeciwko niepełnosprawnym, ale czy na przykład analizy głębokich sieci konwolucyjnych do analiz i klasyfikacji obrazów satelitarnych - mają wykonywać niewidomi ? Zapewne gdzieś na zapleczu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju jeden "biurownik"w zarękawkach dogadał się z drugim w zarękawkach - w I***-u, no i - wysmażyli przetarg. Mając 6-osobowy zespół dobrych fachowców wymagany OPZem/SIWZem - jak nie masz Zakładu Pracy Chronionej - odpadasz. Dobrze, że to Państwo chce wreszcie wdrożyć Monitoring Przestrzenny, sam bym złożył ofertę Panie Ministrze Kwieciński i Panie Ministrze Soboń,ale nie w grze talią tak "znaczonych kart".Ministrowie niestety tego chyba nie przeczytają, chociaż, kto to wie ?Duży wstyd dla MIIR,reputacji.Szkoda.Kto złoży ofertę? My już nie. Wystarczy poczekać. do 25 kwietnia.
 1 
odpowiedz zgłoś
Żarty Temat przetargu kosmiczny. Czy piszący rozumie co napisał? ".. analiza systemowa budowy systemu..." Monitorowanie zmian w zagospodarowaniu przestrzennym na podstawie skanów? Życzę powodzenia. Gzie są standardy? Kiedy w końcu jakieś standardy MIiR opracuje. Bez standardów wynik monitorowania jest nie do zrealizowania. To przykład bezsensownego wydawania środków publicznych.
odpowiedz zgłoś
planowanie Monitorować można na podstawie danych, które mają określony standard, format itd. Mając na uwadze jak wygląda stan wdrażania INSPIRE w zakresie tematu "zagospodarowanie przestrzenne" to o systemie monitorowania można zapomnieć. Zanim zacznie się kolejny utopijny projekt trzeba zakończyć poprzednie - czekam na wytyczne technicznej jak tworzyć dokumenty planistycznego w duchu INSPIRE (umocowane prawnie).
 3 
odpowiedz zgłoś
IGiK a są jakieś efekty "Projekt badawczy finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr N N526 196938 (2010 ? 2012)"
odpowiedz zgłoś
1 minuta szukania w google IGIK http://tnijurl.com/1b9fdbb91817/
odpowiedz zgłoś
w sumie to proste mamy tak lichy stan planowania przestrzennego, że nie ma czego monitorować, to i temat będzie prosty do realizacji
 2 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS