wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-08| Geodezja, Prawo, Edukacja, Imprezy, Kataster

Drużynowo Rzeszów górą, indywidualnie - Lublin [Aktualizacja]

W minioną sobotę (6 kwietnia) w Żelechowie zakończyła się XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Tym razem najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Indywidualnie zwyciężył reprezentant Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie.


Drużynowo Rzeszów górą, indywidualnie - Lublin [Aktualizacja] <br />
fot. ZSP w Żelechowie
fot. ZSP w Żelechowie

Przypomnijmy, że eliminacje szkolne, które odbyły się pod koniec października 2018 r. w 61 szkołach, wyłoniły trzyosobowe reprezentacje 25 z nich. Zespoły te zyskały tym samym prawo do uczestnictwa w kolejnych etapach olimpiady, które odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

W zawodach II stopnia, czyli w etapie międzyszkolnym, uczniowie walczyli zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Najpierw do rozwiązania były zadania tekstowe, później testy oraz zadania terenowe. Suma punktów zdobytych w części pisemnej i praktycznej przez trójkę uczniów każdej ze szkół zdecydowała o miejscu na liście najlepszych drużyn:
I miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie w składzie: Anna Dobrzańska, Joanna Świerk, Michał Prędki z wynikiem 366 pkt,
II miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku w składzie: Bartłomiej Dec, Adrianna Gierałtowska, Patryk Kondrat (305 pkt),
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy w składzie: Deborah Dryglas, Jakub Sokołowski, Mateusz Dusza (302 pkt).

– Na podstawie wyników indywidualnych (zadania i testy) jury pracujące pod przewodnictwem prof. Zofii Więckowicz zakwalifikowało 20 najlepszych uczniów do pierwszej części zawodów III stopnia, czyli etapu centralnego. Polegała ona na rozwiązaniu zadań testowych – wyjaśnia dr inż. Maria Gadomska, przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady. Spośród nich 11 uczniów z największą liczbą punktów zakwalifikowano do finału. Uczestnicy finału, czyli drugiej części etapu centralnego, odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. – Trzech uczniów, którzy mogą poszczycić się zdobyciem największej liczby punktów, zostało laureatami olimpiady, a pięciu kolejnych finalistami. Pozostałe 3 osoby, ponieważ nie uzyskały minimum 50% maksymalnej liczby punktów, nie uzyskały tytułu finalisty, a jedynie uczestnika etapu centralnego – dodaje dr Gadomska.

Laureatami XLI Olimpiady zostali:
Jakub Ciupak z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie (100 pkt),
Michał Prędki z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie (93 pkt),
Damian Janczak z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie (86 pkt).

Tytuł finalisty uzyskali:
Damian Krawczyk z ZSP w Żelechowie (85 pkt),
Jakub Sokołowski z ZSB w Bydgoszczy (83 pkt),
Patryk Kondrat z ZSBG w Białymstoku (79 pkt),
Jędrzej Szulc z ZSB w Szczecinie (72 pkt),
Mateusz Dusza z ZSB w Bydgoszczy (71 pkt).

Zwycięzca olimpiady Jakub Ciupak (z prawej) i wręczający mu nagrodę
główny geodeta kraju Waldemar Izdebski
Zwycięzca drużynowy: reprezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
wraz z opiekunem Andrzejem Fludą (z lewej)

Organizatorami tegorocznej edycji Olimpiady byli: Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTOGALERII

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo Rzeszów !!! Gratulacje dla drużyny i prowadzącego
 1 
odpowiedz zgłoś
Uśmiechy I cyk, 2500pln i praca po 10 godzin dziennie, a szybko uśmiechy znikną.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Drużyny Skąd taki skład drużyny z Bydgoszczy? Te osoby reprezentowały szkołę z Warszawy na ubiegłorocznej olimpiadzie.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS