wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-08| Geodezja, Prawo, Edukacja, Imprezy, Kataster

Drużynowo Rzeszów górą, indywidualnie - Lublin [Aktualizacja]

W minioną sobotę (6 kwietnia) w Żelechowie zakończyła się XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Tym razem najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Indywidualnie zwyciężył reprezentant Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie.


Drużynowo Rzeszów górą, indywidualnie - Lublin [Aktualizacja] <br />
fot. ZSP w Żelechowie
fot. ZSP w Żelechowie

Przypomnijmy, że eliminacje szkolne, które odbyły się pod koniec października 2018 r. w 61 szkołach, wyłoniły trzyosobowe reprezentacje 25 z nich. Zespoły te zyskały tym samym prawo do uczestnictwa w kolejnych etapach olimpiady, które odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

W zawodach II stopnia, czyli w etapie międzyszkolnym, uczniowie walczyli zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Najpierw do rozwiązania były zadania tekstowe, później testy oraz zadania terenowe. Suma punktów zdobytych w części pisemnej i praktycznej przez trójkę uczniów każdej ze szkół zdecydowała o miejscu na liście najlepszych drużyn:
I miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie w składzie: Anna Dobrzańska, Joanna Świerk, Michał Prędki z wynikiem 366 pkt,
II miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku w składzie: Bartłomiej Dec, Adrianna Gierałtowska, Patryk Kondrat (305 pkt),
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy w składzie: Deborah Dryglas, Jakub Sokołowski, Mateusz Dusza (302 pkt).

– Na podstawie wyników indywidualnych (zadania i testy) jury pracujące pod przewodnictwem prof. Zofii Więckowicz zakwalifikowało 20 najlepszych uczniów do pierwszej części zawodów III stopnia, czyli etapu centralnego. Polegała ona na rozwiązaniu zadań testowych – wyjaśnia dr inż. Maria Gadomska, przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady. Spośród nich 11 uczniów z największą liczbą punktów zakwalifikowano do finału. Uczestnicy finału, czyli drugiej części etapu centralnego, odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. – Trzech uczniów, którzy mogą poszczycić się zdobyciem największej liczby punktów, zostało laureatami olimpiady, a pięciu kolejnych finalistami. Pozostałe 3 osoby, ponieważ nie uzyskały minimum 50% maksymalnej liczby punktów, nie uzyskały tytułu finalisty, a jedynie uczestnika etapu centralnego – dodaje dr Gadomska.

Laureatami XLI Olimpiady zostali:
Jakub Ciupak z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie (100 pkt),
Michał Prędki z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie (93 pkt),
Damian Janczak z Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie (86 pkt).

Tytuł finalisty uzyskali:
Damian Krawczyk z ZSP w Żelechowie (85 pkt),
Jakub Sokołowski z ZSB w Bydgoszczy (83 pkt),
Patryk Kondrat z ZSBG w Białymstoku (79 pkt),
Jędrzej Szulc z ZSB w Szczecinie (72 pkt),
Mateusz Dusza z ZSB w Bydgoszczy (71 pkt).

Zwycięzca olimpiady Jakub Ciupak (z prawej) i wręczający mu nagrodę
główny geodeta kraju Waldemar Izdebski
Zwycięzca drużynowy: reprezentacja Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
wraz z opiekunem Andrzejem Fludą (z lewej)

Organizatorami tegorocznej edycji Olimpiady byli: Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTOGALERII

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo Rzeszów !!! Gratulacje dla drużyny i prowadzącego

Uśmiechy I cyk, 2500pln i praca po 10 godzin dziennie, a szybko uśmiechy znikną.

Drużyny Skąd taki skład drużyny z Bydgoszczy? Te osoby reprezentowały szkołę z Warszawy na ubiegłorocznej olimpiadzie.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt