wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-05| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Modernizacja sanockiej EGiB rusza na pół gwizdka

Starostwo w Sanoku podpisało 3 z 5 planowanych umów na modernizację ewidencji gruntów i budynków.


Modernizacja sanockiej EGiB rusza na pół gwizdka

W pierwszym przetargu na te prace – ogłoszonym w kwietniu 2018 r. – wystartowała tylko jedna firma, która złożyła oferty dla 3 z 5 części. Biorąc pod uwagę, że wszystkie przekraczały budżet starostwa, zamawiający zdecydował się rozstrzygnąć tylko jedną część, dotyczącą prac w gminie Zagórz. Drugi przetarg na te prace, ogłoszony w sierpniu ub.r., unieważniono z powodu braku ofert.

Trzecie postępowanie rozpisano w styczniu br. i właśnie poznaliśmy jego wyniki. Część I dotyczącą modernizacji w gminie Komańcza (obręby Balnica, Maniów, Mików, Osławica, Szczerbanówka, Turzańsk, Wisłok Wielki, Zubeńsko) za 271 tys. zł wykona firma Geomiar z Jarosławia. Za 410 tys. zł zrealizuje ona również prace w gminie Tyrawa Wołoska (obręby Hołuczków, Kreców, Lachawa, Rakowa, Rozpucie, Siemuszowa, Wola Krecowska). Wartość obu umów nieznacznie przekroczyła budżet zamawiającego – odpowiednio o 4 i 9%.

Części II nie rozstrzygnięto w powodu braku chętnych, a części IV – z powodu zbyt drogiej oferty (o wartości 181% budżetu starostwa).

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)”, który uzyskał dofinansowanie w wysokości blisko 178 mln zł w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt