wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-03| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Bardzo drogie oferty uniemożliwiają modernizację brzozowskiego zasobu

Już po raz trzeci Starostwo w Brzozowie zmuszone było unieważnić przetarg na modernizację EGiB, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację analogowych zasobów.


Bardzo drogie oferty uniemożliwiają modernizację brzozowskiego zasobu

Poprzednie zamówienia na te prace rozpisano w październiku 2017 r., a następnie w sierpniu 2018 roku – w obu przypadkach wszystkie 6 części unieważniono z powodu braku chętnych lub zbyt drogich propozycji. W najnowszym przetargu, rozpisanym w lutym, chętni zgłosili się do wszystkich 5 części, ich propozycje okazały się jednak zdecydowanie za drogie. Przekraczały one budżet starostwa nawet blisko pięciokrotnie.

Poniżej prezentujemy zestawienie ofert dla poszczególnych części:

 • cz. II (gmina Domaradz) – Geokart International Rzeszów, wartość oferty 2,16 mln zł (240% budżetu starostwa);
 • cz. III (gmina Dydnia) – MGGP SA Tarnów, 2,549 mln zł (260% budżetu);
 • cz. IV (gmina Haczów) – GiK Kadar Jasionów, 1,23 mln zł (123% budżetu) oraz MGGP SA Tarnów, 2,671 mln zł (267% budżetu);
 • cz. V (gmina Jasienica Rosielna) – MGGP SA Tarnów, 2,918 mln zł (486% budżetu);
 • cz. VI (gmina Nozdrzec) – Geokart International Rzeszów, 2,4 mln zł (267% budżetu starostwa).

Zamówienie jest częścią projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej (PSIP)” o wartości 178 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Modernizacja Rzetelność map wystarczy porownać mapy z WCKKIN ODGIK starostwa Biłgoraj orginały z mapami geoportalu do 2017 r z mapami ktorymi posługiwano sie ANR i obecnymi po madernizacji w gminie Frampol mapach gdzie zniknęły działki drogi dojazdowe gminne budynki posadowione na działkach sasiednich geoportal starostwa I wszystko widać

mapy powiat biłgorajski Żeby lud uświadomił sobie jaki "solidny" jest rejestr egib należy podpiąć do https://bilgorajski.geoportal2.pl wysoko rozdzielczą ortofotomapę plus rastry egib plus wektor. Na tym co jest ,to nic nie widać

Ja bym zmienił temat na "Bardzo niskie budżety zamawiającego uniemożliwiają modernizację brzozowskiego zasobu"

~Poszkodowani przez geodetów Wrzuć skan tych map

inżynier w sedno!

tytuł to manipulacja Tytuł powinien brzmieć : bardzo kiepskie i źle skalkulowane budżety oraz nieprecyzyjne, niechlujnie napisane SIWZy powodują, że przetargi na modernizację się nie rozstrzygają. Drugim powodem jest chwilowy zanik kanibalizmu cenowego firm geodezyjnych, które wreszcie mogą składać oferty pozwalające na to żeby ich pracownicy zarabiali na poziomie zbliżonym do kierownika sklepu spożywczego. Jednak aby te zarobki mogły się zbliżyć do poziomu nie urągającego godności inżyniera ceny jeszcze muszą wzrosnąć 2 razy, tak aby kalkulować dniówkę na poziomie co najmniej 1000 zł.

Modernizacja Nie chce obrażac geodetow tych solidnych ktorzy posługuja sie mapą i na podstawie tych danych odtwarzaja granice .Jestesmy w posiadaniu mapy ze starostwa na podstawie ktorej robiono pomiary z wymiarami kazdej działki położeniem osnow itp i obecnej wykonanej pod dyktando konsultowalismy sie z kilkoma geodetami w okolicy ktorzy stwierdzili to co powyzej zmowa milczenia i układy.Jak wytłumaczyc 4 rozne pomiary tej samej działki i rozbieznosci tego samego geodety w pomiarach siegające 1,5 metra działki 3 czy 4 arowej.Własnie obecie jak pan opisuje trwała modernizacja kilkadziesiat osób na jedna godzine by pokazac jeden bok działki sasiadujacej z rzeką gdzie geodeta na mapie w komputerze zmienia granice bez wiedzy sasiadów na podstawie jednego z nich.

Geodeci - więcej pokory Jestem geodetą uprawnionym z ponad 25 letnim stażem. 1. Geodezja brała udział (nie z własnej woli) z uwłaszczeniach robionych w remizach w latach 70. XX w. często bez zarejestrowania faktycznego stanu posiadania w terenie. Coś okropnego. 2. Geodetów wrobiono w system LPIS, czyli granice działek przesuwane do stanu użytkowania widocznego na ortofotomapach (4.25 m, a w praktyce więcej). 3. Obecne modernizacje robione na szybko, przy urągających przepisach prawa (paragrafy 37-39, definicje użytku B i Br, definicja budynku itd.) i fatalnie wykonywane w terenie. Zmieniane są granice i pola powierzchni działek nawet dla ustaleń wg tzw. analizy materiałów. Nie ma co się stawiać. Właściciele nieruchomości mają rację, bierzemy udział w bardzo nieciekawych procederach. Nie może dziwić ich zdenerwowanie. Zróbmy coś z tym, zmieńmy wreszcie te przepisy i praktyki.

Modernizacja Panie geodeto ,wasza buta i arogancja kiedys sie zemsci ,traktujecie ludzi szczegolnie tych starych bez wyksztłcenia jak bydło i dojenie kasy ile sie da .Geodeta nie ma prawa zmieniac granic na podstawie widzi mi sie tym bardziej straszyć kosztami policja bez okazania granic podsować ugody.Tak działają geodeci z Biłgoraja

Powiat Biłgorajski Co Ty za bzdury wypisujesz tutaj, widać że plywasz w płytkim basenie intelektualnym i nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz!

ortografia poprzesówane pisze się prze u otwarte

Modernizacja Powiat biłgorajski zrobił ostatnio modernizacje w gminie Frampol by zatuszować fałszowanie map przez geodetow robienie rozgraniczeń bez powiadamiania sasiadów poprzesówane granice po 4 metry i wiecej granice działek biegna srodkiem budynkow kto na tym zyskuje wszyscy wiedzą .

hmm trudne czasy dla januszów, coraz trudniej o studentów za 12 zł brutto na umowie zlecenie.

@wierny ale o co Ci chodzi? Uważasz że unijna kasa powinna leżeć w workach i być wydawana jak się przywołanej przez Ciebie geodetce danego dnia przyśni? Komentarz na poziomie ?wszystkie we Warszawie to złodzieje?...

Modernizacje w duchu chrześcijańskim Modernizacje, a właściwie próby ich rozpoczęcia, toczą się obecnie w Polsce w duchu chrześcijańskim, wyrażającym się w stwierdzeniu jednej z Geodetek Powiatowych: "Jezus Maria!, żeby tylko wydać wreszcie te pieniądze unijne". Wracamy znowu do czasów planowej gospodarki z czasów realnego socjalizmu, a nawet przewyższamy "osiągnięcia" tego (słusznie minionego) ustroju. Szkoda ...

Spokojnie zaraz ktoś z WPG to przeczyta i zrobią za 1/4 ceny ;)

idzie lepsze chyba,

17 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS