wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Plan przetargów ARiMR 2019 związanych z geodezją

W tym roku centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaplanowała ogłoszenie kilku postępowań przetargowych związanych z geodezją o łącznej wartości blisko 29 mln zł netto.


Plan przetargów ARiMR 2019 związanych z geodezją
Największą szacunkową wartość ma oczywiście przetarg na wykonanie kontroli na miejscu w ramach płatności bezpośrednich metodą FOTO i inspekcją terenową na obszarze 16 województw (24,390 mln zł). Pierwotny plan zakładał ogłoszenie go jeszcze w grudniu 2018 r., ale – jak wiemy – ogłoszono go pod koniec stycznia br., dzieląc na 40 części. Na początku marca po otwarciu ofert okazało się, że jedynie dla 16 części najtańsze propozycje zmieściły w budżecie zamawiającego. Dla pozostałych 24 po kilku dniach postępowanie zostało unieważnione. 26 marca ponowie ogłoszono przetarg na nierozstrzygnięte części z terminem składania ofert wyznaczonym na 8 kwietnia.

Pozostałe zaplanowane przetargi nieograniczone to:
• Prowadzenie i optymalizacja LPIS w zakresie opracowania ortofotomapy na podstawie scen satelitarnych (szacunkowa wartość 0,813 mln zł, termin ogłoszenia: III kwartał br.).
• Weryfikator Jakości Danych – wykonanie kontroli jakości i produkcyjne wdrożenie danych systemu identyfikacji działek rolnych LPIS/GIS (3,252 mln zł; IV kwartał br.).

Natomiast w trybie partnerstwa innowacyjnego ARiMR chce zamówić usługę określoną jako „wykorzystanie sieci neuronowych do identyfikacji zmian pokrycia terenu na potrzeby aktualizacji LPIS” (0,500 mln zł; II kwartał br.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Taki widać reraz standard w Polsce że czytanie przepisów w urzędach wychodzi z mody.

przesunięty termin. termin na skałanie ofert na fOTO i IT przesunięty na 10.04... Pierwotny nie był zgodny z ustawą o zamówieniach publicznych :D

Burmistrz Tarnowa W SIWZ bedzie nawet wymagany konkretny model samolociku :D

. Ciekawe kto wygra foto;)

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt