wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Plan przetargów ARiMR 2019 związanych z geodezją

W tym roku centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaplanowała ogłoszenie kilku postępowań przetargowych związanych z geodezją o łącznej wartości blisko 29 mln zł netto.


Plan przetargów ARiMR 2019 związanych z geodezją
Największą szacunkową wartość ma oczywiście przetarg na wykonanie kontroli na miejscu w ramach płatności bezpośrednich metodą FOTO i inspekcją terenową na obszarze 16 województw (24,390 mln zł). Pierwotny plan zakładał ogłoszenie go jeszcze w grudniu 2018 r., ale – jak wiemy – ogłoszono go pod koniec stycznia br., dzieląc na 40 części. Na początku marca po otwarciu ofert okazało się, że jedynie dla 16 części najtańsze propozycje zmieściły w budżecie zamawiającego. Dla pozostałych 24 po kilku dniach postępowanie zostało unieważnione. 26 marca ponowie ogłoszono przetarg na nierozstrzygnięte części z terminem składania ofert wyznaczonym na 8 kwietnia.

Pozostałe zaplanowane przetargi nieograniczone to:
• Prowadzenie i optymalizacja LPIS w zakresie opracowania ortofotomapy na podstawie scen satelitarnych (szacunkowa wartość 0,813 mln zł, termin ogłoszenia: III kwartał br.).
• Weryfikator Jakości Danych – wykonanie kontroli jakości i produkcyjne wdrożenie danych systemu identyfikacji działek rolnych LPIS/GIS (3,252 mln zł; IV kwartał br.).

Natomiast w trybie partnerstwa innowacyjnego ARiMR chce zamówić usługę określoną jako „wykorzystanie sieci neuronowych do identyfikacji zmian pokrycia terenu na potrzeby aktualizacji LPIS” (0,500 mln zł; II kwartał br.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Taki widać reraz standard w Polsce że czytanie przepisów w urzędach wychodzi z mody.
odpowiedz zgłoś
przesunięty termin. termin na skałanie ofert na fOTO i IT przesunięty na 10.04... Pierwotny nie był zgodny z ustawą o zamówieniach publicznych :D
odpowiedz zgłoś
Burmistrz Tarnowa W SIWZ bedzie nawet wymagany konkretny model samolociku :D
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
. Ciekawe kto wygra foto;)
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS