wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-02| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

20 kolejnych satelitów Dove na orbicie

Amerykańska firma Planet wzbogaciła właśnie swoją konstelację niewielkich satelitów optycznych Dove o 20 aparatów nowej generacji.


20 kolejnych satelitów Dove na orbicie <br />
fot. Planet
fot. Planet

Wszystkie 20 satelitów wystrzelono 1 kwietnia przy użyciu indyjskiej rakiety PSLV-C45 i umieszczono na orbicie heliosynchronicznej na wysokości 500 km.

Takie zbiorcze starty nie są dla firmy Planet niczym nowym (ten jest już 22.). Odbywają się mniej więcej raz na kwartał, by zapewnić odpowiednią liczebność konstelacji (powyżej 100 satelitów), a w konsekwencji codzienną rewizytę dowolnego miejsca na Ziemi. Ostatnia operacja zasługuje jednak na uwagę z tego względu, że w jej wyniku wystrzelono aparaty Dove nowej generacji, oznaczonej symbolem 4a. Jak wyjaśnia Planet, dzięki wyposażeniu ich w najnowsze zdobycze technologiczne uda się udoskonalić łańcuch dostawy zobrazowań oraz poprawić ich ostrość, jednolitość radiometryczną oraz precyzję spektralną.

Więcej o korzyściach, jakie mają zapewnić te satelity, mamy się dowiedzieć już wkrótce, gdy rozpoczną one zbieranie danych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt