wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-02| Geodezja, Teledetekcja, Instytucje

Gdzie pozyskiwane są dane w technologii LiDAR?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w serwisie Geoportal.gov.pl w grupie warstw „Skorowidze”. Dodano tam dwie nowe warstwy: „Dane pomiarowe LiDAR w realizacji” (ilustracja) oraz „Dane pomiarowe LiDAR planowane”.


Gdzie pozyskiwane są dane w technologii LiDAR?

Informacje o obu rodzajach opracowań są prezentowane w podziale na dane o gęstości: poniżej 10 pkt/m2 oraz powyżej 10 pkt/m2.

Warstwy są przygotowane z wykorzystaniem nowej usługi WMS dostępnej pod adresem: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/Stan_ALS/MapServer/WMSServer

Warto wspomnieć, że w grupie warstw „Skorowidze” są dostępne warstwy dotyczące: bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (BDOO), bazy danych obiektów topograficznych (BDOT), zdjęć lotniczych, map topograficznych, hydrograficznych i sozologicznych, numerycznego modelu terenu (NMT), numerycznego modelu pokrycia terenu (NMPT), ortofotomap aktualnych i archiwalnych, a także niedawno dodane warstwy obejmujące planowane i realizowane nowe ortofotomapy w podziale na dwie grupy różniące się wielkością piksela terenowego.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt