Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-02| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Habilitacja Janiny Zaczek-Peplinskiej

21 marca Rada Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej nadała dr inż. Janinie Zaczek-Peplinskiej stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia.


Habilitacja Janiny Zaczek-Peplinskiej

Podstawą nadania stopnia była monografia pt. „Metodyka oceny stanu technicznego powierzchni betonowej budowli piętrzącej na podstawie analizy spektralnej wyników naziemnego skanowania laserowego”, wydana w 2018 r. przez Oficynę Wydawniczą PW.

Janina Zaczek-Peplinska zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Katedrze Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowo-Kontrolnych PW. Jej osiągnięcia naukowo-badawcze obejmują głównie cztery obszary:
• zagadnienia związane z techniczną kontrolą zapór (inwentaryzacja obiektów piętrzących metodą naziemnego skanowania laserowego, zastosowanie modelowania numerycznego metodą elementów skończonych w projektowaniu i realizacji monitoringu geodezyjnego obiektów piętrzących, badanie przemieszczeń elementów konstrukcji obiektów z wykorzystaniem nowoczesnych technik obrazowania, w tym cyfrowej korelacji obrazu 2D);
• badanie przemieszczeń i deformacji obiektów głęboko posadowionych w obszarze zurbanizowanym w trakcie ich realizacji i eksploatacji, w tym monitoring geodezyjny terenów sąsiednich;
• badanie deformacji ścian szczelinowych metodami klasycznymi i metodą naziemnego skanowania laserowego;
• inwentaryzacja lądowych obiektów inżynierskich i elementów infrastruktury technicznej metodą naziemnego skanowania laserowego.

W latach 2013-2014, jako stypendystka Centrum Studiów Zaawansowanych PW, Janina Zaczek-Peplinska prowadziła projekt w Berlin Institute of Technology, Department for Geodesy and Geoinformation Science (TU Berlin) – „Testing the algorithm for evaluation of conditions of a structure basing on laser scanning results”, obejmujący m.in. pomiary zapory Ecker w Niemczech.

W Polsce prace badawcze pod jej kierunkiem były realizowane m.in. na zaporach: Solina, Besko, Rożnów, Klimkówka, Dobczyce. Współpracuje z takimi jednostkami, jak: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Ośrodek Technicznej Kontroli Zapór, PGE Energia Odnawialna, Tauron Ekoserwis oraz jednostkami naukowymi w kraju i na świecie.

Janina Zaczek-Peplinska jest autorką blisko 120 publikacji naukowych, w tym redaktorem i współautorem monografii „Zastosowanie technologii naziemnego skaningu laserowego w wybranych zagadnieniach geodezji inżynieryjnej” („Książki roku 2017” Księgarni Geoforum.pl).

Z tematyką pracy badawczej związana jest również jej działalność dydaktyczna na Wydziale Geodezji i Kartografii PW, gdzie prowadzi zajęcia w ramach geodezyjnych pomiarów przemieszczeń i deformacji, geodezji inżynieryjno-przemysłowej oraz geodezyjnej obsługi inwestycji.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS