wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-29| Geodezja, GIS, Mapy, Software

Finalna wersja QField już dostępna

Z Google Play można już pobrać stabilną wersję QField 1.0 – to bazująca na popularnym oprogramowaniu QGIS mobilna aplikacja do pracy w terenie z danymi przestrzennymi.


Finalna wersja QField już dostępna

Jak przechwala się twórca aplikacji, szwajcarska firma OPENGIS.ch, QField to najprawdopodobniej najlepsze mobilne oprogramowanie GIS na świecie. Jego kluczowe funkcje to: edycja atrybutów i geometrii w trybie on-line i off-line, tworzenie i wypełnianie formularzy, przeszukiwanie danych, a także obsługa danych z wbudowanych w smartfon/tablet odbiornika GPS i kamery.

W QField szczególny nacisk położono na narzędzia do digitalizacji, które oferują m.in. funkcje przyciągania czy kontrolę poprawności atrybutów w czasie rzeczywistym. Autorzy programu zwracają także uwagę na rozbudowane narzędzia do edycji geometrii.

QField wyróżniają także rozbudowane funkcje wizualizacji danych przestrzennych. Oferują one podobne możliwości jak otwarte oprogramowanie desktopowe QGIS. Autorzy zachwalają ponadto prosty i minimalistyczny interfejs graficzny, możliwość obsługi nawet złożonych projektów, łatwe generowanie PDF-ów oraz synchronizację projektu z bazą danych przez internet lub kabel (w planach na najbliższą przyszłość jest również synchronizacja z usługami w chmurze).

Ważne z punktu widzenia użytkowników z branży geodezyjnej i kartograficznej jest to, że QField może posłużyć również do rejestrowania współrzędnych mierzonych przez zewnętrzny odbiornik GNSS. Aplikację da się zatem wykorzystać jako oprogramowanie polowe w zestawach RTK lub DGNSS (oczywiście, o ile zestaw jest kompatybilny z Androidem).

Aplikacja QField jest bezpłatna. Na stronie producenta znajdziemy dokumentację programu oraz filmy instruktażowe.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda że Leica ma windowsa, można by wtedy pomiar przesyłaćzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt