wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-29| Geodezja, GIS, Mapy, Software

Finalna wersja QField już dostępna

Z Google Play można już pobrać stabilną wersję QField 1.0 – to bazująca na popularnym oprogramowaniu QGIS mobilna aplikacja do pracy w terenie z danymi przestrzennymi.


Finalna wersja QField już dostępna

Jak przechwala się twórca aplikacji, szwajcarska firma OPENGIS.ch, QField to najprawdopodobniej najlepsze mobilne oprogramowanie GIS na świecie. Jego kluczowe funkcje to: edycja atrybutów i geometrii w trybie on-line i off-line, tworzenie i wypełnianie formularzy, przeszukiwanie danych, a także obsługa danych z wbudowanych w smartfon/tablet odbiornika GPS i kamery.

W QField szczególny nacisk położono na narzędzia do digitalizacji, które oferują m.in. funkcje przyciągania czy kontrolę poprawności atrybutów w czasie rzeczywistym. Autorzy programu zwracają także uwagę na rozbudowane narzędzia do edycji geometrii.

QField wyróżniają także rozbudowane funkcje wizualizacji danych przestrzennych. Oferują one podobne możliwości jak otwarte oprogramowanie desktopowe QGIS. Autorzy zachwalają ponadto prosty i minimalistyczny interfejs graficzny, możliwość obsługi nawet złożonych projektów, łatwe generowanie PDF-ów oraz synchronizację projektu z bazą danych przez internet lub kabel (w planach na najbliższą przyszłość jest również synchronizacja z usługami w chmurze).

Ważne z punktu widzenia użytkowników z branży geodezyjnej i kartograficznej jest to, że QField może posłużyć również do rejestrowania współrzędnych mierzonych przez zewnętrzny odbiornik GNSS. Aplikację da się zatem wykorzystać jako oprogramowanie polowe w zestawach RTK lub DGNSS (oczywiście, o ile zestaw jest kompatybilny z Androidem).

Aplikacja QField jest bezpłatna. Na stronie producenta znajdziemy dokumentację programu oraz filmy instruktażowe.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda że Leica ma windowsa, można by wtedy pomiar przesyłać
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS