Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-28| Teledetekcja, Imprezy

Zapowiedź fotogrametrycznej konferencji w Warszawie

W drugiej połowie września w Warszawie odbędzie się „Konferencja (warsztaty) i Szkoła Letnia na temat oceny i porównywania sensorów, systemów i danych geoprzestrzennych w fotogrametrii i teledetekcji”.


Zapowiedź fotogrametrycznej konferencji w Warszawie <br />
Miejsce konferencji: Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
Miejsce konferencji: Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Duża liczba dostępnych na rynku czujników i systemów do gromadzenia danych przestrzennych sprawia, że ocena dostarczonych informacji, kalibracja czujników i analiza porównawcza systemów staje się niezwykle istotnym zadaniem. Jest to również ważny problem naukowy dla wielu profesjonalistów. Dla przedstawicieli administracji oraz wszystkich specjalistów zajmujących się danymi geoprzestrzennymi ocena narzędzi do gromadzenia zasobów danych przestrzennych jest kluczowym zagadnieniem w codziennej pracy.

Międzynarodowe Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) oraz European Spatial Data Research (EuroSDR) powierzyło Politechnice Warszawskiej zorganizowanie warsztatów – konferencji na temat wąskiego zakresu merytorycznego, jakim jest ocena i porównywanie fotogrametrycznych i teledetekcyjnych sensorów oraz danych nimi pozyskanych. Jednocześnie w zbliżonym terminie zaplanowano na Uniwersytecie Warszawskim szkołę letnią powiązaną z jednym z projektów finansowanych przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Zdecydowano się zatem połączyć te dwa wydarzenie. W dniach 16-20 września br. odbędą się:
• dwudniowe warsztaty na Politechnice Warszawskiej (16-17 września),
• trzydniowa szkoła letnia poświęcona danym hiperspektralnym na Uniwersytecie Warszawskim (18-20 września).

Wydarzenie organizowane jest przez ISPRS, EuroSDR oraz lokalnych organizatorów (Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW).
W konferencji, poza naukowcami, wezmą udział m.in. przedstawiciele narodowych agencji katastralnych i mapujących (odpowiedników polskiego GUGiK), firm polskich i zagranicznych oraz studentów i doktorantów.
W programie, poza prezentacjami uczestników w sesjach tematycznych, przewidziano dwa wystąpienia zaproszonych naukowców:
• dr. Gottfrieda Mandlburgera z Politechniki Wiedeńskiej (Austria) na temat porównania typowego lotniczego skanowania topograficznego z fotonowym („Comparison of Single Photon and waveform LiDAR”),
• dr Isabelli Toschi z Fundacji Bruno Kessler (Włochy) na temat nowej ery w hybrydowych sensorach lotniczych („Airborne oblique imaging: towards the hybrid era”).

Podczas warsztatów zostaną również ogłoszone propozycje benchmarków, otwartych inicjatyw służących porównywaniu danych dla zainteresowanych naukowców z całego świata. Ich celem będzie dostarczenie niezależnych wyników badań w zakresie oceny i porównania czujników i systemów oraz zbieranych nimi danych. Szkoła letnia promować będzie z kolei dane teledetekcyjne oraz podnosić kompetencje młodych naukowców, studentów i doktorantów (z kraju i zagranicy) w ich przetwarzaniu.

Na zgłoszenia wystąpień (prezentacji osiągnięć w zakresie tematyki konferencji oraz propozycji benchmarków) Komitet Naukowy czeka do 31 maja. Do 28 czerwca obowiązuje niższa opłata za uczestnictwo. Można wziąć udział w konferencji, szkole lub obydwu wydarzeniach (w promocyjnej cenie).
Wydarzenie objęte jest patronatem Głównego Geodety Kraju i Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Więcej informacji

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS