wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-28| Teledetekcja, Imprezy

Zapowiedź fotogrametrycznej konferencji w Warszawie

W drugiej połowie września w Warszawie odbędzie się „Konferencja (warsztaty) i Szkoła Letnia na temat oceny i porównywania sensorów, systemów i danych geoprzestrzennych w fotogrametrii i teledetekcji”.


Zapowiedź fotogrametrycznej konferencji w Warszawie <br />
Miejsce konferencji: Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
Miejsce konferencji: Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Duża liczba dostępnych na rynku czujników i systemów do gromadzenia danych przestrzennych sprawia, że ocena dostarczonych informacji, kalibracja czujników i analiza porównawcza systemów staje się niezwykle istotnym zadaniem. Jest to również ważny problem naukowy dla wielu profesjonalistów. Dla przedstawicieli administracji oraz wszystkich specjalistów zajmujących się danymi geoprzestrzennymi ocena narzędzi do gromadzenia zasobów danych przestrzennych jest kluczowym zagadnieniem w codziennej pracy.

Międzynarodowe Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) oraz European Spatial Data Research (EuroSDR) powierzyło Politechnice Warszawskiej zorganizowanie warsztatów – konferencji na temat wąskiego zakresu merytorycznego, jakim jest ocena i porównywanie fotogrametrycznych i teledetekcyjnych sensorów oraz danych nimi pozyskanych. Jednocześnie w zbliżonym terminie zaplanowano na Uniwersytecie Warszawskim szkołę letnią powiązaną z jednym z projektów finansowanych przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Zdecydowano się zatem połączyć te dwa wydarzenie. W dniach 16-20 września br. odbędą się:
• dwudniowe warsztaty na Politechnice Warszawskiej (16-17 września),
• trzydniowa szkoła letnia poświęcona danym hiperspektralnym na Uniwersytecie Warszawskim (18-20 września).

Wydarzenie organizowane jest przez ISPRS, EuroSDR oraz lokalnych organizatorów (Wydział Geodezji i Kartografii PW oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW).
W konferencji, poza naukowcami, wezmą udział m.in. przedstawiciele narodowych agencji katastralnych i mapujących (odpowiedników polskiego GUGiK), firm polskich i zagranicznych oraz studentów i doktorantów.
W programie, poza prezentacjami uczestników w sesjach tematycznych, przewidziano dwa wystąpienia zaproszonych naukowców:
• dr. Gottfrieda Mandlburgera z Politechniki Wiedeńskiej (Austria) na temat porównania typowego lotniczego skanowania topograficznego z fotonowym („Comparison of Single Photon and waveform LiDAR”),
• dr Isabelli Toschi z Fundacji Bruno Kessler (Włochy) na temat nowej ery w hybrydowych sensorach lotniczych („Airborne oblique imaging: towards the hybrid era”).

Podczas warsztatów zostaną również ogłoszone propozycje benchmarków, otwartych inicjatyw służących porównywaniu danych dla zainteresowanych naukowców z całego świata. Ich celem będzie dostarczenie niezależnych wyników badań w zakresie oceny i porównania czujników i systemów oraz zbieranych nimi danych. Szkoła letnia promować będzie z kolei dane teledetekcyjne oraz podnosić kompetencje młodych naukowców, studentów i doktorantów (z kraju i zagranicy) w ich przetwarzaniu.

Na zgłoszenia wystąpień (prezentacji osiągnięć w zakresie tematyki konferencji oraz propozycji benchmarków) Komitet Naukowy czeka do 31 maja. Do 28 czerwca obowiązuje niższa opłata za uczestnictwo. Można wziąć udział w konferencji, szkole lub obydwu wydarzeniach (w promocyjnej cenie).
Wydarzenie objęte jest patronatem Głównego Geodety Kraju i Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Więcej informacji

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie cala nie cala Kalendarz konferencji pelny, a workshop to z definicji mala konferencja. Poza tym to tylko 2 pierwsze dni... Nie można być wszędzie...
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Świetny termin. Cała Europa będzie wtedy na Intergeo w Niemczech.
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS