wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-26| Teledetekcja, Przetargi

Kto wykona projekt teledetekcyjny dla KOWR?

W ogłoszonym 13 lutego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przetargu pn. „Wykonanie badań naukowych i prac rozwojowych w przedmiocie »Wykorzystanie teledetekcji do zarządzania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa – etap pilotażowy«” wpłynęły 3 oferty.


Kto wykona projekt teledetekcyjny dla KOWR?

Celem projektu jest wykonanie badań naukowych i prac rozwojowych wykorzystujących teledetekcję satelitarną w rolnictwie poprzez monitorowanie suszy, wymoknięć oraz wymarznięć roślin uprawnych na podstawie synergii danych satelitarnych, meteorologicznych i termicznych, a także zwiększenie potencjału pracowników administracji do korzystania z innowacyjnych metod w rolnictwie.

W ramach projektu pilotażowego zakłada się przeprowadzenie w 2019 r. szacowania szkód w rolnictwie na wybranych działkach ewidencyjnych (rolnych) należących do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie całego kraju i będących w użytkowaniu spółek strategicznych hodowli roślin uprawnych oraz spółek hodowli zwierząt gospodarskich. Na podstawie zebranych danych identyfikacji strat na poziomie pojedynczych działek rolnych zostanie przeprowadzony proces kalibracji i walidacji modeli opartych na danych satelitarnych. Równocześnie zakłada się opracowanie programów i materiałów szkoleniowych dla pracowników administracji z korzystania z danych satelitarnych na potrzeby rolnictwa.

Swoje propozycje złożyli:
• Instytut Geodezji i Kartografii z Warszawy, który chce wykonać projekt za 2,644 mln zł brutto,
• Konsorcjum firm SmallGIS z Krakowa (lider) oraz ProGea 4D z Krakowa – 2,827 mln zł,
• IUNG z Puław – 3,423 mln zł.

Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, gdyż KOWR zarezerwował na ten cel 4,551 mln zł. Wszyscy oferenci zaproponowali wykonanie projektu dla co najmniej 650 działek ewidencyjnych (liczba działek ewidencyjnych jest dodatkowym, pozacenowym kryterium wyboru ofert).

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS