wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-22| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Agnieszka Bieda doktorem habilitowanym

Rada Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej 28 lutego podjęła uchwałę o nadaniu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscypline geodezja i kartografia dr inż. Agnieszce Biedzie. Podstawą nadania był cykl siedmiu powiązanych tematycznie publikacji dotyczących wpływu wybranych procedur gospodarki przestrzennej na rozwój rynku nieruchomości.


Agnieszka Bieda doktorem habilitowanym
Dr hab. inż. Agnieszka Bieda jest absolwentką Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek geodezja i kartografia, specjalność szacowanie nieruchomości i kataster (2007). Na tej samej uczelni w roku 2011 uzyskała tytuł naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia (specjalność gospodarka nieruchomościami, kataster) za pracę pt. „Weryfikacja granic administracyjnych prowadzonych wzdłuż rzek w aspekcie aktualizacji katastru” (promotor dr hab. Piotr Parzych). W roku 2016 ukończyła Podyplomowe Studia Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Od ukończenia studiów w 2007 r. jest związana z Katedrą Geomatyki na macierzystym wydziale. W 2011 r., po obronie doktoratu, została zatrudniona na stanowisku adiunkta, które zajmuje do chwili obecnej. Pracowała też jako adiunkt na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzys­kiej (2012-2018) oraz jako starszy wykładowca w Instytucie Inżynierii Technicznej PWSTE w Jarosławiu (2010-2012). W latach 2005-2010 pracowała w biurze architektoniczno-geodezyjnym. Odbyła też praktykę zawodową z wyceny nieruchomości (2007-2008).

Pozostałe zainteresowania badawcze Agnieszki Biedy obejmują m.in.: wpływ wód powierzchniowych płynących na elementy katastralnej bazy danych, weryfikację wybranych metod analizy rynku oraz wyceny nieruchomości, wycenę środków trwałych czy procedury geodezyjno-administracyjnych w gospodarowaniu nieruchomościami.

AW


«« powrót

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt