wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-19| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi

Przetarg na warmińsko-mazurski SIP: oferty "łeb w łeb"

W przetargu na dostawę i wdrożenie Systemu PZGiK oraz rozbudowę Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej i Portalu Atlas Warmii i Mazur wpłynęły dwie oferty.


Przetarg na warmińsko-mazurski SIP: oferty "łeb w łeb" <br />
Obecna odsłona Atlasu Warmii i Mazur
Obecna odsłona Atlasu Warmii i Mazur

Zamawiający gotowy był przeznaczyć na prace 1,96 mln zł i obie oferty zmieściły się w tej kwocie. Najtańszą propozycję (o wartości 1,56 mln zł) złożyła firma Esri Polska z Warszawy. Z kolei druga oferta, przedstawiona przez krakowską firmę SmallGIS, okazała się droższa tylko o niecałe 12 tys. zł.

Zamawiamy system pozwoli m.in. na internetową obsługę prac geodezyjnych i kartograficznych. Umożliwi także zamawianie i odbieranie przez internet danych z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym uiszczanie płatności internetowych. Do obowiązków wykonawcy będzie należało również dostarczenie oprogramowania do pełnej obsługi, aktualizacji oraz wizualizacji bazy BDOT10k.

Jeśli chodzi o prace związane z Atlasem Warmii i Mazur oraz RSIP-em, po modernizacji rozwiązania te mają oferować m.in.:
• serwis tematyczny poświęcony drogom wojewódzkim (dostępny zarówno dla uprawnionych użytkowników, jak i wszystkich internautów),
• usługę zgłaszania uwag do danych PZGiK przez internet,
• możliwość wykonywania podstawowych analiz przestrzennych (np. szkicowanie, generowanie buforu, multiselekcja obiektów na podstawie zapytań atrybutowych),
• aplikację na urządzenia mobilne,
• możliwość umieszczania na zewnętrznych stronach internetowych tzw. zagnieżdżonych map bazujących na warstwach RSIP-u.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zgadzam się w tym konkretnym przypadku ważne są również dane źródłowe które zasilają bdot10k.

niestety, od systemów ważniejsze są dane

A czy babcia z wąsami to dziadek czy Conchita ? Zmian nie widać, projektu ustawy brak, wybory za kilka miesięcy, a obecne przepisy wymagają systemu.

a czy jeśli BDOT10K będzie bezpłatny to jest sens budować drogie sklepy do jego sprzedaży w województwie?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt