wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-19| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi

Przetarg na warmińsko-mazurski SIP: oferty "łeb w łeb"

W przetargu na dostawę i wdrożenie Systemu PZGiK oraz rozbudowę Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej i Portalu Atlas Warmii i Mazur wpłynęły dwie oferty.


Przetarg na warmińsko-mazurski SIP: oferty "łeb w łeb" <br />
Obecna odsłona Atlasu Warmii i Mazur
Obecna odsłona Atlasu Warmii i Mazur

Zamawiający gotowy był przeznaczyć na prace 1,96 mln zł i obie oferty zmieściły się w tej kwocie. Najtańszą propozycję (o wartości 1,56 mln zł) złożyła firma Esri Polska z Warszawy. Z kolei druga oferta, przedstawiona przez krakowską firmę SmallGIS, okazała się droższa tylko o niecałe 12 tys. zł.

Zamawiamy system pozwoli m.in. na internetową obsługę prac geodezyjnych i kartograficznych. Umożliwi także zamawianie i odbieranie przez internet danych z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym uiszczanie płatności internetowych. Do obowiązków wykonawcy będzie należało również dostarczenie oprogramowania do pełnej obsługi, aktualizacji oraz wizualizacji bazy BDOT10k.

Jeśli chodzi o prace związane z Atlasem Warmii i Mazur oraz RSIP-em, po modernizacji rozwiązania te mają oferować m.in.:
• serwis tematyczny poświęcony drogom wojewódzkim (dostępny zarówno dla uprawnionych użytkowników, jak i wszystkich internautów),
• usługę zgłaszania uwag do danych PZGiK przez internet,
• możliwość wykonywania podstawowych analiz przestrzennych (np. szkicowanie, generowanie buforu, multiselekcja obiektów na podstawie zapytań atrybutowych),
• aplikację na urządzenia mobilne,
• możliwość umieszczania na zewnętrznych stronach internetowych tzw. zagnieżdżonych map bazujących na warstwach RSIP-u.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zgadzam się w tym konkretnym przypadku ważne są również dane źródłowe które zasilają bdot10k.

niestety, od systemów ważniejsze są dane

A czy babcia z wąsami to dziadek czy Conchita ? Zmian nie widać, projektu ustawy brak, wybory za kilka miesięcy, a obecne przepisy wymagają systemu.

a czy jeśli BDOT10K będzie bezpłatny to jest sens budować drogie sklepy do jego sprzedaży w województwie?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt