wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-18| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Przetargi

Plan przetargów GUGiK 2019: więcej geoinformatyki niż geodezji

W tym roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii planuje ogłosić 35 przetargów o łącznej wartości 34,5 mln zł. Na co zostanie przeznaczona ta kwota?


Plan przetargów GUGiK 2019: więcej geoinformatyki niż geodezji

Podobnie jak założono w zeszłorocznym planie najwięcej pieniędzy (23,4 mln zł, czyli 2/3 łącznej wartości wszystkich planowanych przetargów) zostanie wydanych na prace informatyczne. Największe zamówienia z tego zakresu dotyczą:

 • rozwoju Uniwersalnego Modułu Mapowego wraz z usługami ATiK dla oprogramowania standardowego (szacunkowa wartość: 5,69 mln zł);
 • rozwoju i administracji Systemów Informatycznych GUGiK (2,84 mln zł);
 • usług utrzymania i rozwoju systemów GUGiK w ramach utrzymania rezultatów Projektów CAPAP, ZSIN Faza II i K-GESUT wraz z usługami administracji technicznej i szkoleniami (7,19 mln zł);
 • zakupu rozwiązania zapewniającego procesy bezpieczeństwa środowiska wirtualizacji (2,0 mln zł);
 • dostawy serwerów dla infrastruktury SIG (2,03 mln zł);
 • dostawy rozwiązania wspierającego zarządzanie bezpieczeństwem środowiska SIG (0,97 mln zł).

Jeśli chodzi o prace geodezyjne i kartograficzne, GUGiK planuje ogłosić w tym roku 7 przetargów o łącznej wartości 6,2 mln zł (18% budżetu urzędu przeznaczonego na zamówienia publiczne). Najważniejsze z nich dotyczą:

 • przeglądu, inwentaryzacji i konserwacji podstawowej osnowy geodezyjnej na obszarze kraju-obiekt 4735 (przetarg już ogłoszony – jego wartość to: 2,78 mln zł);
 • aktualizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla wybranych obszarów Polski (1,53 mln zł);
 • analizy materiałów źródłowych PZGiK na potrzeby współtworzenia ZSIN (1,33 mln zł)
 • aktualizacji bazy danych obiektów ogólnogeograficznych (0,53 mln zł);
 • wsparcia wykonania prac związanych z okresową weryfikacją państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (0,28 mln zł);
 • druku map dla niewidomych i słabowidzących (0,24 mln zł);
 • aktualizacji oraz druku kartograficznych opracowań tematycznych w postaci map ściennych w skali 1: 500 000 dla obszaru Polski (0,20 mln zł).

W planie przewidziano ponadto ogłoszenie dwóch zamówień związanych z rozwojem sieci stacji referencyjnych ASG-EUPOS. Ich łączna wartość to około milion złotych. Przedmiotem tych przetargów mają być:

 • usługi asysty technicznej na potrzeby utrzymania systemu ASG-EUPOS (0,32 mln zł);
 • dostawa i instalacja urządzeń GNSS, sprzętu teleinformatycznego i oprogramowania na potrzeby systemu ASG-EUPOS (0,67 mln zł).
Plan przetargów GUGiK na 2019 rok

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zgoda ok, czyli stoimy po tej samej stronie barykady... Niezrozumienie wyniknęło z tego, że moje "marudzenie" było tylko prześmiewcze, a sam się bardzo cieszę z tego, że nie zaplanowano (przynajmniej w tym worku pieniędzy) prac modernizacyjnych egib. I popieram pogląd, że każdy najlepiej wie czego potrzebuje na swoim podwórku, a nie żeby mu ktoś z zewnątrz narzucał... Pełna zgoda w tym zakresie.

... No o to chodzi. Zlecane coś przez zewnętrzny podmiot nigdy nie będzie wykonane dobrze. Przykładów jest od groma. Powyższy artykuł tyczy się przetargów a nie dotacji celowych jakie mogą otrzymać powiaty. Oby w takim razie było więcej kasy dla powiatów bo już każdy powiat będzie wiedział co i jak należy zrobić w swoim terenie.

do Geodeta_ze_starostwa Tzn. że jak robi się byle jak, byle było, bo kasa poszła i termin trzeba utrzymać, bo jak nie to trzeba będzie zwrócić unijne dofinansowanie to nie można takich modernizacji negować?? Mamy się cieszyć, że przeprowadza się takie operacje robiąc przy tym tyle bałaganu z granicami, że później nie wiadomo jak to odkręcić. Kasa w błoto...

No dobrze a kto teraz i za co będzie robił modernizacje ? Czy w związku z nie zaplanowaniem przez GUGIK takich zadań dotacje które państwo przeznacza na zadania geodezyjne będą większe ? ;)

... Tak zawsze wszyscy marudzą na modernizacje wykonane na zlecenie GUGiKu to ich nie zaplanował w końcu GGK. Efekt taki że znowu marudzenie. Ech ta nasza geodezyjna polska mentalność.

modernizacje i żadnej modernizacji egib? :) Chyba, że kryje się pod pracami informatycznymi... To by się zgadzało - zero terenu, tylko klikanie zza biureczka:)

Rozmach Co tutaj oceniać . Bryndza i tyle! Takiego rozmachu to nie było od 20 lat. Ale jak naród geodetów chciał to tak ma.

Zamiast listu trzeba tezy przybić do drzwi tej instytucji. Głośno, żeby usłyszeli.

... kto napisze list otwarty do prezesa?

plany proponuję oceniać realizację, a nie plany.

Czekajcie 10 mln na rozwój systemów GUGiK ? Dodatkowy milion dla Oracle, usługi doradczo-konsultingowe w zakresie utrzymania projektów na 0.8 mln zł. Nie, no GUGiK ma gest....

11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS