wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-16| GIS, Mapy, Instytucje

Nowe dane dotyczące wód w serwisie mapowym województwa łódzkiego

Zawartość modułu Melioracja w Geoportalu Województwa Łódzkiego została wzbogacona o nowe warstwy informacyjne prezentujące dane dotyczące wód polskich, takie jak: regiony wodne, obszary dorzeczy, ekoregiony, tereny zagrożone powodziami i podtopienia.


Nowe dane dotyczące wód w serwisie mapowym województwa łódzkiego
Dane pozyskano z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego. Warstwy bazują na zewnętrznej usłudze sieciowej WMS, co daje możliwość wykorzystania ich w dowolnym portalu mapowym czy innym oprogramowaniu GIS.

Administratorzy Geoportalu przypominają ponadto, że moduł obejmuje też takie dane, jak: grunty zmeliorowane, urządzenia melioracji wodnych podstawowych i szczegółowych, wody powierzchniowe, hektometraż oraz wizualizacja numerycznego modelu terenu – cieniowanie.

Źródło: UMWŁ, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szkoda że jak złoży się pismo do Wód Polskich to nie dają odpowiedzi, czy dany ciek to rów czy rzeka, i nie wiadomo, czy rowy włączać do działek czy nie...

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt