wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-15| Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Przetarg GUGiK na lotnicze skanowanie częściowo rozstrzygnięty

W przetargu na lotnicze skanowanie laserowe blisko 40 tys. km kw. Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał oferty dla dwóch spośród pięciu części, na które zostały podzielone prace.


Przetarg GUGiK na lotnicze skanowanie częściowo rozstrzygnięty
Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje pozyskanie danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego (LiDAR) oraz opracowanie na ich podstawie numerycznego modelu terenu oraz numerycznego modelu pokrycia terenu w jednym z dwóch standardów. Standard 1 wiąże się z pozyskaniem chmury punktów o gęstości minimum 4 pkt/m kw., natomiast standard 2 – o gęstości min. 12 pkt/m kw. Prace mają być wykonane nie później niż do końca grudnia 2019 r.

Część 2 obejmuje około 13 965 km kw. i dotyczy opracowania produktów w standardzie 1, a część 4 – ok. 2472 km kw. w standardzie 2. Dla obu części oferty złożyła spółka MGGP Aero z Tarnowa. Prace obejmujące część 2 zostaną wykonane za 2,166 mln zł (zamówienie podstawowe), a część 4 – za 1,240 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Helga a dzie była ostatnie 2 lata? Zjawisko nasila się bo to efekt kuli śniegowej. Skoro tamten napisał bzdurę to i ja napiszę. A trzeci puści podśmiech*jkę i się toczy. Ot czerstwy chleb powszedni typowego czytelnika, któremu ciężko wyłowić coś sensownego.
odpowiedz zgłoś
Widzę, Że " nie wiem, ale się wypowiem" dotarło na geoforum
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Po co prztarg Po co przetarg? Z wolnej ręki wydać 2 banki.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Po co? Ale po co ta robota? Jakie jest uzasadnienie takiego wydatku? Bo robienie czegoś, tylko po to, żeby było...
 9 
 4 
odpowiedz zgłoś
lidar Chyba jestem jasnowidzem.A organy nadzoru chyba nie dowidzą.Chyba każdy wiedział kto wygra ten przetarg i dlakogo jest on zrobiony.
 10 
 8 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS