wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-11| Geodezja, GIS, Instytucje, Imprezy, Kataster

Zachodniopomorskie: rusza budowa regionalnej IIP

W dniach 7-8 marca w Kołobrzegu odbyła się konferencja dotycząca uroczystego otwarcia i realizacji projektu pod nazwą „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” wraz ze szkoleniem służby geodezyjnej zorganizowana przez Związek Celowy Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego.


Zachodniopomorskie: rusza budowa regionalnej IIP
Jest to projekt systemowy województwa realizowany przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie zakłada umożliwienie obsługi mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego za pomocą e-usług w zakresie spraw dotyczących szeroko rozumianej gospodarki przestrzennej.

W ramach projektu zostanie również wykonana informatyzacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego w powiatach, w tym modernizacja i dostosowanie istniejących baz danych, a także tworzenie danych przestrzennych wchodzących w skład państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, m.in. geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT), bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości danych w skali 1:500 (BDOT500), ewidencji gruntów i budynków (EGiB).

Spotkanie zainaugurował główny geodeta kraju Waldemar Izdebski. Podkreślając wagę spotkania dla regionu, wystąpił członek zarządu województwa Janusz Gromek, a także wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Agnieszka Majewska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego oraz powiatów i miast na prawach powiatów, w tym liczni starostowie.

W trakcie spotkania rozpoczęto podpisywanie przez powiaty aneksu do głównej umowy, który uszczegóławia ustalenia między województwem i starostami. Pozwala m.in. na uregulowanie kluczowych kwestii rzeczowych i finansowych czy ustalenie koordynatorów w powiatach. Ma to umożliwić realizację prac projektu zgodnie z przyjętymi założeniami.

Źródło: ZUW w Szczecinie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
KIEG a pod jakim numerem usługi KIEG są zarejestrowane w Ewidencja zbiorów i usług danych który prowadzi GUGIK ?

@KIEG mam nadzieję, że usługi nie wyłączą bo to dobra inicjatywa?

mam nagranie z tej wizyty https://www.youtube.com/watch?v=yjGi09Ldk0Y

Ojej to GGK jest już podsekretarzem stanu ? A premier o tym wie ? Słyszałem że ograniczył ilość wiceministrów jakiś czas temu....

Panie Ministrze Widzę że macie państwo nieaktualne informacje w GUGiK jest odgórna dyspozycja i musimy odnosić się do Pana Waldemara Panie Ministrze.

podziękowanie za wystąpienie to element kultury. To nie znaczy że ktoś się zgadza z wypowiedzią. Nie należy tytułować GGK prezesem bo ze statutu ten tytuł już usunięto. W związku z powyższym do GGK zwracamy się panie Główny Geodeto Kraju albo szanowny panie. Związek celowy powiatów to teraz marszałek ? Od kiedy ?

@joanna Byłem, słuchałem, jak prezes GGK mówił o marszałkowskim systemie mazowieckim, którego prokuratura odnaleźć nie mogła. Warto też dodać czytelnikom, że pan prezes GGK został dobrze zrozumiany przez powiaty o czym świadczy podziękowanie za wystąpienie. Stawiając starostów, którzy podpisali umowy z marszałkiem jako odważnych, a tych pozostałych niemal tam gdzie stało ZOMO również potwierdzasz, który urząd, a raczej którego beneficjenta, reprezentujesz. Mam kontakt z kolegami z innych województw i tak się przez przypadek składa, że ŻADEN nie powiedział dobrego słowa o projekcie z marszałkiem w którym uczestniczył. Więc może jednak coś jest na rzeczy...

do Joanny Joanno! A gdzie jest informacja o tych umowach i że te powiaty przez Pana Waldemara ich nie podpisały? Na spotkaniu nic o tym nie było.

a jak już się wytłumaczy to co wtedy będzie? Zdziwienie?

Opozycja z MIIR No chyba GGK będzie się już sam musiał tłumaczyć przed kontrolą z MIIR jak to powstały zintegrowane usługi i inne takie

No to sukces nie ma co!!!

Taka delikatna sugestia żeby ująć w projekcie soft jedynej słusznej firmy. Może nawet statuetka najlepszego projektu według oceny GUGIK wam się wtedy trafi.

Na każde spotkanie GGK pracowicie zyskuje sobie 9 przeciwników i 1 poplecznika. Brawo panie Waldemarze, oby tak dalej.

GGK w kontrze Wystąpienie Głównego Geodety Kraju wzbudziło konsternację uczestników konferencji, ponieważ tak naprawdę stanął on w wyraźnej opozycji do projektu. Pojawiła się nawet zawoalowana przestroga o możliwości zgłoszenia sprawy do prokuratury. W efekcie większość starostów zwątpiła a umowę podpisało tylko kilku co bardziej odważnych. Kto był ten wie.

14 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt