wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-08| Przetargi

Kolejny krok ku geoportalowi województwa zachodniopomorskiego

Uzyskanie decyzji, dostęp do map, danych przestrzennych czy możliwość złożenia wniosku i uiszczenia opłaty. To tylko przykłady spraw, które będzie można załatwić elektronicznie dzięki geoportalowi tworzonemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i powiaty regionu. 7 marca w Kołobrzegu został podpisany aneks, który uszczegóławia ustalenia między województwem i starostami. Koszt całkowity projektu to ponad 50 mln zł.


Kolejny krok ku geoportalowi województwa zachodniopomorskiego <br />
Podpisanie aneksu do porozumienia
Podpisanie aneksu do porozumienia

– To projekt, który zintegruje systemy informatyczne dotyczące informacji przestrzennej. Ułatwi pracę administracji, ale przede wszystkim każdemu, kto jest zainteresowany ewidencją przestrzenną, pozwoli w sposób łatwiejszy i komfortowy uzyskać tego typu dane – podkreślał w grudniu 2017 roku marszałek Olgierd Geblewicz, kiedy zawierano główne porozumienie.

Teraz województwo – partner wiodący przedsięwzięcia – podpisało aneks do porozumienia. To kolejny etap realizacji projektu, który pozwoli na uregulowanie kluczowych kwestii rzeczowych i finansowych czy ustali koordynatorów w powiatach. Ze strony województwa podpis złożył członek zarządu województwa Janusz Gromek.

Przedsięwzięcie zakłada budowę systemu teleinformatycznego oraz zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia e-usług. Umożliwią one obsługę mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego w zakresie spraw dotyczących procedur administracyjnych związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Oznacza to dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu i wielu innych zbiorów za pośrednictwem komputera. Nie ruszając się z domu załatwimy część spraw w Urzędzie Marszałkowskim i starostwach powiatowych.

W Urzędzie Marszałkowskim mogą to być m.in. decyzje wydawane przez Wydział Ochrony Środowiska, ale też sprawy prowadzone przez Wydział Inwestycji i Nieruchomości, Rolnictwa i Rybactwa (np. zgłaszanie produktów tradycyjnych itp.) czy Biuro Geodezji. Powiaty, które zaangażowały się w projekt będą mogły zaoferować wiele usług świadczonych w formie elektronicznej.

W ramach projektu zostanie również wykonana cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych w powiatowych ośrodkach geodezji i kartografii, modernizacja i dostosowanie istniejących baz danych, a także tworzenie danych przestrzennych wchodzących w skład PZGiK (m.in. BDOT500, EGiB, GESUT, BDSOG).

Projekt „Budowa regionalnej infrastruktury informacji przestrzennej województwa zachodniopomorskiego” jest projektem systemowym województwa, realizowanym przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego.

Źródło: UMWZ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt