wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-07| Teledetekcja, Imprezy

O zastosowaniu danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium, które odbędzie się jutro (8 marca) w gmachu Ministerstwa Środowiska i będzie dotyczyło możliwości wykorzystania danych satelitarnych do monitorowania przyrodniczego obszarów chronionych.


O zastosowaniu danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych
Podczas spotkania zostaną przedstawione wyniki projektu POLWET „System monitorowania obszarów bagiennych należących do Konwencji Ramsarskiej w Polsce z wykorzystaniem danych satelitarnych”, a także produkty i serwisy Programu ds. Obserwacji Ziemi Copernicus stanowiącego wspólną inicjatywę Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W programie m.in.:
• Dane satelitarne użytecznym narzędziem w pracy administracji publicznej – projekt Sat4Envi (przedstawiciel Polskiej Agencji Kosmicznej),
• Program Copernicus – serwisy i dane o wysokim potencjale dla monitorowania obszarów chronionych (Martyna Gatkowska, IGiK),
• Projekt POLWET – Satelitarny System monitorowania obszarów objętych Konwencją Ramsar (Maciej Bartold, IGiK),
• Użyteczność danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych – wieloletnie doświadczenia Instytutu Geodezji i Kartografii w monitorowaniu ekosystemu bagiennego Biebrzańskiego Parku Narodowego (prof. Katarzyna Dąbrowska-Zielińska, IGiK).

Szczegóły

Źródło: IGiK, GDOŚ


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt