wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-07| Teledetekcja, Imprezy

O zastosowaniu danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium, które odbędzie się jutro (8 marca) w gmachu Ministerstwa Środowiska i będzie dotyczyło możliwości wykorzystania danych satelitarnych do monitorowania przyrodniczego obszarów chronionych.


O zastosowaniu danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych
Podczas spotkania zostaną przedstawione wyniki projektu POLWET „System monitorowania obszarów bagiennych należących do Konwencji Ramsarskiej w Polsce z wykorzystaniem danych satelitarnych”, a także produkty i serwisy Programu ds. Obserwacji Ziemi Copernicus stanowiącego wspólną inicjatywę Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W programie m.in.:
• Dane satelitarne użytecznym narzędziem w pracy administracji publicznej – projekt Sat4Envi (przedstawiciel Polskiej Agencji Kosmicznej),
• Program Copernicus – serwisy i dane o wysokim potencjale dla monitorowania obszarów chronionych (Martyna Gatkowska, IGiK),
• Projekt POLWET – Satelitarny System monitorowania obszarów objętych Konwencją Ramsar (Maciej Bartold, IGiK),
• Użyteczność danych satelitarnych do monitorowania obszarów chronionych – wieloletnie doświadczenia Instytutu Geodezji i Kartografii w monitorowaniu ekosystemu bagiennego Biebrzańskiego Parku Narodowego (prof. Katarzyna Dąbrowska-Zielińska, IGiK).

Szczegóły

Źródło: IGiK, GDOŚ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt