wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-06| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim

Starostwo w Iławie podpisało umowy na modernizację ewidencji gruntów dla dwóch gmin: Lubawa i Zalewo.


Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim <br />
Źródło: geoportal.gov.pl
Źródło: geoportal.gov.pl
Przypomnijmy, że w ogłoszonym w listopadzie ub.r. przetargu łącznie wpłynęło 10 ofert, w tym 4 dla gminy Lubawa i 6 dla gminy Zalewo. Warto też zaznaczyć, że było to drugie podejście do rozstrzygnięcia tego przetargu. W poprzednim postępowaniu (ogłoszonym w lutym 2018 r.) przedstawione oferty znacząco przekraczały możliwości finansowe starostwa. Tym razem dla gminy Lubawa wszystkie oferty zmieściły się w budżecie starostwa, dla gminy Zalewo – 4 z 6.

Jeśli chodzi o gminę Lubawa (cała jednostka ewidencyjna), umowę podpisano ze spółką Zakład Usług Geodezyjnych z Warszawy, która zaproponowała realizację zamówienia za 367 tys. zł netto (była to najtańsza oferta) oraz zatrudnienie 3 dodatkowych (powyżej wymaganego minimum) osób z kwalifikacjami i doświadczeniem.

W przypadku gminy Zalewo (wybrane obręby) zamówienie zrealizuje firma OPGK Olsztyn za 115 tys. zł. Jej oferta wprawdzie nie była najtańsza, ale zadeklarowała ona również zatrudnienie 3 dodatkowych osób z kwalifikacjami i doświadczeniem oraz osobę niepełnosprawną, czego nie zrobili pozostali oferenci.

Modernizacja ma być przeprowadzona do końca października br. Prace są częścią projektu „Geodezja 2017-2020 – Powiat Iławski” dofinansowanego ze środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego łączna wartość to 7,9 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A ktoś to liczył? 300 tysi podzielone przez 3 osoby to koszty utrzymania w firmie. Czy ktoś w Iławie odpowiada za weryfikację ekonomiczną prawdziwości kalkulacj kosztów? Przecież to jest tylko na te trzy "dodatkowe" osoby.

ZUG Warszawa ZUG z Warszawy? Chyba jakiś żart... to jest firma krzak , założona przez kogoś z Suwałk. Pod adresem który wykazują mieści się ok 400 firm - pokój 15m2 :) A właściciel pewnie wstydzi się zarejestrować firmę na mieszkanie w bloku :) Już widzę poziom wykonanej pracy - pewnie jak na innych obiektach które wykonywał.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt