wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-06| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim

Starostwo w Iławie podpisało umowy na modernizację ewidencji gruntów dla dwóch gmin: Lubawa i Zalewo.


Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim <br />
Źródło: geoportal.gov.pl
Źródło: geoportal.gov.pl
Przypomnijmy, że w ogłoszonym w listopadzie ub.r. przetargu łącznie wpłynęło 10 ofert, w tym 4 dla gminy Lubawa i 6 dla gminy Zalewo. Warto też zaznaczyć, że było to drugie podejście do rozstrzygnięcia tego przetargu. W poprzednim postępowaniu (ogłoszonym w lutym 2018 r.) przedstawione oferty znacząco przekraczały możliwości finansowe starostwa. Tym razem dla gminy Lubawa wszystkie oferty zmieściły się w budżecie starostwa, dla gminy Zalewo – 4 z 6.

Jeśli chodzi o gminę Lubawa (cała jednostka ewidencyjna), umowę podpisano ze spółką Zakład Usług Geodezyjnych z Warszawy, która zaproponowała realizację zamówienia za 367 tys. zł netto (była to najtańsza oferta) oraz zatrudnienie 3 dodatkowych (powyżej wymaganego minimum) osób z kwalifikacjami i doświadczeniem.

W przypadku gminy Zalewo (wybrane obręby) zamówienie zrealizuje firma OPGK Olsztyn za 115 tys. zł. Jej oferta wprawdzie nie była najtańsza, ale zadeklarowała ona również zatrudnienie 3 dodatkowych osób z kwalifikacjami i doświadczeniem oraz osobę niepełnosprawną, czego nie zrobili pozostali oferenci.

Modernizacja ma być przeprowadzona do końca października br. Prace są częścią projektu „Geodezja 2017-2020 – Powiat Iławski” dofinansowanego ze środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego łączna wartość to 7,9 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A ktoś to liczył? 300 tysi podzielone przez 3 osoby to koszty utrzymania w firmie. Czy ktoś w Iławie odpowiada za weryfikację ekonomiczną prawdziwości kalkulacj kosztów? Przecież to jest tylko na te trzy "dodatkowe" osoby.
odpowiedz zgłoś
ZUG Warszawa ZUG z Warszawy? Chyba jakiś żart... to jest firma krzak , założona przez kogoś z Suwałk. Pod adresem który wykazują mieści się ok 400 firm - pokój 15m2 :) A właściciel pewnie wstydzi się zarejestrować firmę na mieszkanie w bloku :) Już widzę poziom wykonanej pracy - pewnie jak na innych obiektach które wykonywał.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS