wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-06| Geodezja, Przetargi, Kataster

Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim

Starostwo w Iławie podpisało umowy na modernizację ewidencji gruntów dla dwóch gmin: Lubawa i Zalewo.


Rusza modernizacja EGiB w powiecie iławskim <br />
Źródło: geoportal.gov.pl
Źródło: geoportal.gov.pl
Przypomnijmy, że w ogłoszonym w listopadzie ub.r. przetargu łącznie wpłynęło 10 ofert, w tym 4 dla gminy Lubawa i 6 dla gminy Zalewo. Warto też zaznaczyć, że było to drugie podejście do rozstrzygnięcia tego przetargu. W poprzednim postępowaniu (ogłoszonym w lutym 2018 r.) przedstawione oferty znacząco przekraczały możliwości finansowe starostwa. Tym razem dla gminy Lubawa wszystkie oferty zmieściły się w budżecie starostwa, dla gminy Zalewo – 4 z 6.

Jeśli chodzi o gminę Lubawa (cała jednostka ewidencyjna), umowę podpisano ze spółką Zakład Usług Geodezyjnych z Warszawy, która zaproponowała realizację zamówienia za 367 tys. zł netto (była to najtańsza oferta) oraz zatrudnienie 3 dodatkowych (powyżej wymaganego minimum) osób z kwalifikacjami i doświadczeniem.

W przypadku gminy Zalewo (wybrane obręby) zamówienie zrealizuje firma OPGK Olsztyn za 115 tys. zł. Jej oferta wprawdzie nie była najtańsza, ale zadeklarowała ona również zatrudnienie 3 dodatkowych osób z kwalifikacjami i doświadczeniem oraz osobę niepełnosprawną, czego nie zrobili pozostali oferenci.

Modernizacja ma być przeprowadzona do końca października br. Prace są częścią projektu „Geodezja 2017-2020 – Powiat Iławski” dofinansowanego ze środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego łączna wartość to 7,9 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A ktoś to liczył? 300 tysi podzielone przez 3 osoby to koszty utrzymania w firmie. Czy ktoś w Iławie odpowiada za weryfikację ekonomiczną prawdziwości kalkulacj kosztów? Przecież to jest tylko na te trzy "dodatkowe" osoby.

ZUG Warszawa ZUG z Warszawy? Chyba jakiś żart... to jest firma krzak , założona przez kogoś z Suwałk. Pod adresem który wykazują mieści się ok 400 firm - pokój 15m2 :) A właściciel pewnie wstydzi się zarejestrować firmę na mieszkanie w bloku :) Już widzę poziom wykonanej pracy - pewnie jak na innych obiektach które wykonywał.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt