wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-06| GIS, Mapy, Imprezy

IGiK zaprasza na seminarium na temat inwentaryzacji zmian pokrycia terenu

Instytut Geodezji i Kartografii organizuje seminarium pod hasłem „Produkty serwisu lądowego Copernicus źródłem informacji o pokryciu terenu w skali kraju: baza danych Corine Land Cover 2018 oraz warstwy wysokorozdzielcze (High Resolution Layers)”, które odbędzie się 11 marca br. Poprowadzą je dr inż. Agata Hościło i mgr Anna Mirończuk.


IGiK zaprasza na seminarium na temat inwentaryzacji zmian pokrycia terenu <br />
Opracowanie IGiK
Opracowanie IGiK
W 2018 r. Instytut Geodezji i Kartografii, w którym ulokowane jest jedno z krajowych centrów referencyjnych sieci EIONET do spraw pokrycia terenu, był odpowiedzialny m.in. za produkcję krajowej bazy pokrycia terenu Corine Land Cover 2018 (CLC2018), weryfikację szczegółowych warstw wysokorozdzielczych, przedstawiających podstawowe formy pokrycia terenu, komplementarnych z bazami CLC.

W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną wyniki inwentaryzacji zmian pokrycia terenu w okresie 2012-2018 oraz warstwy wysokorozdzielcze zawierające uszczegółowioną informację o charakterystycznych formach pokrycia terenu: tereny nieprzepuszczalne, tereny zadrzewione, tereny pokryte roślinnością trawiastą, zbiorniki wodne i obszary podmokłe. Na zakończenie autorzy przedstawią przykłady wykorzystania ww. produktów w analizach na poziomie kraju.

Źródło: IGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt