wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-05| GIS, Mapy, Instytucje

Dane ARiMR w Geoportalu

Zasoby rozwijanego przez GUGiK serwisu Geoportal.gov.pl zostały właśnie wzbogacone o dane Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Dane ARiMR w Geoportalu
W grupie warstw „Dane innych instytucji” dodano pozycję „Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa”. Tworzą ją warstwy dotyczące „Maksymalnego kwalifikowalnego obszaru” oraz „Obiekty pokrycia terenu LPIS” (punktowe, liniowe i powierzchniowe). Warstwy bazują na usługach WMS uruchomionych w infrastrukturze GUGiK na podstawie danych ARiMR. Publikacja jest rezultatem porozumienia podpisanego przez Głównego Geodetę Kraju z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak wyjaśnia ARiMR, deklarowana we wniosku o płatność w ramach systemów wsparcia bezpośredniego powierzchnia działki rolnej, w granicach działki ewidencyjnej, nie może byd większa niż maksymalny kwalifikowalny obszar PEG (powierzchnia ewidencyjno-gospodarcza), wyznaczony dla danej działki ewidencyjnej w systemie identyfikacji działek rolnych (LPIS).

Jest to już 13. instytucja, której dane przestrzenne są udostępniane w Geoportalu. W ostatnich miesiącach opublikowano w nim warstwy tematyczne pochodzące od: Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Państwowego Instytutu Geologicznego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wód Polskich, Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Instytut Dziedzictwa, Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Transportu Kolejowego, Polskich Linii Kolejowych S.A., Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wms mko Czy komuś udało się to wczytać jako wms? Nie wyświetla się ani w ArcMAp ania w QGIS :(

tomasz Prawda, mój błąd. Przepraszam, jeśli kogoś obraziłem. Chodzi mi o dane PRG - jednostki administracyjne. Od lat są tam nieaktualne dane, których GUGiK nie poprawia (np. niewłaściwa numeracja obrębów) oraz błędne topologicznie dane (NP. granice powiatów czy gmin nie pokrywają się, co powoduje albo nachodzenie na siebie, albo dziury pomiędzy).

tomaszu czytam przepis o nazwie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2012 r. w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju. Tam możesz znaleźć szczegóły dlaczego adresy to też PRG. Poczytaj, może czegoś w końcu się dowiesz. ;)

Adresy adresami, ale PRG to Państwowy Rejestr Granic przecież. Coś kiepscy Ci geoinformatycy, którzy nie rozróżniają tego, o czym piszą. Swoją drogą, udostępniane dane PRG są nieprawidłowe od kilku lat. Pisałem o tym do GUGiKu, ale chyba nie zależy im na tym, żeby podstawowe dane były chociaż prawidłowe topologicznie jeśli już nie mogą być aktualne... Chyba, że liczy się ilość, a nie jakość?

Prosty przykład polecam szanownej uwadze GUGiK punkty adresowe w Borowianach w województwie Śląskim albo Marcinkowskiego w Gnieźnie, czy może Daszewice ul. Poznańska. Idzie to w tysiące. Wiecie gdzie mnie znaleźć. Po parasol do Warszawy jeździć nie zamierzam więc jak ktoś chce niech to sobie na ten konkurs zgłasza. Powodzenia.

Uczymy się od najlepszych, patrz nasz obecny GGK. Na każdym spotkaniu podkreśla aspekt finansowy, no i GUGiK ma budżet większy o 20 mln więc ma z czego płacić. Poza tym zdaje się ciśnienie jest tu i tam żeby te adresy były lepsze. Jest już na tyle duże żeby rzeczywiście były, czy dalej jakieś działania pozorowane w postaci konkursów i gier wszelakich. ;)

do geoinformatyków kasa i tylko kasa. za pieniądze geoinformatyk zrobi wszystko! nwet ...

Określ stawkę za błędny punkt adresowy, podpisz umowę to zobaczysz co potrafią. ;)

do geoinformatyków skaranie boskie z takimi geoinformatykami z bożej łaski, co to tylko bidpolić potrafią

GGK niech zacznie od PRG. Ma 200 ludzi w GUGiK to niech szukają błędów w adresach skoro wpadł na pomysł konkursów. No to powodzenia w ręcznym szukaniu na tych prawie 8 mln punktów, do wygrania gadżety GUGiK i tadam statuetka. Ostatnio Plan SA wziął chyba nieco więcej za tą weryfikację, no nie ;)

Kolejne ministerstwo to MEN W kwietniu kolejny WMS to strajkujące szkoły. Pokrycie punktami na pewno na całą Polskę.Tylko czy to sukces?

Dlaczego geoinformatyknie może pobrać wszystkiego na dyskietkę? Panie GGK proszę coś z tym zrobić

Dlaczego tylko obrazki? Kiedy zaczna byc dostepne WFSy? Co komu z WMSa?

13 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt