wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-05| GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje, Imprezy

Podsumowano krajowe prace nad CLC 2018

27 lutego w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące usług komponentu lądowego systemu Copernicus. W jego trakcie m.in. podsumowano prace nad polską częścią europejskiej bazy pokrycia terenu Corine Land Cover 2018.


Podsumowano krajowe prace nad CLC 2018

Zadanie to w ramach umowy z Europejską Agencję Środowiska zrealizował Instytut Geodezji i Kartografii. Do jego obowiązków należała także weryfikacja produktów serwisu Copernicus Land Monitoring, w tym szczegółowych warstw wysokorozdzielczych przedstawiających podstawowe formy pokrycia terenu (HRL – High Resolution Layers) oraz weryfikacja produktów lokalnych, tj.: Urban Atlas, Riparian Zones i Natura 2000.

Organizatorami spotkania byli IGiK oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) – obie instytucje pełnią rolę krajowych centrów referencyjnych sieci EIONET (European Environment Information and Observation Network) do spraw pokrycia terenu. Jak czytamy w relacji opublikowanej na stronie instytutu, w trakcie seminarium przedstawiciele obu podmiotów mówili nie tylko o realizacji projektu, ale także przedstawili charakterystykę wynikowych produktów oraz przybliżyli koncepcję przyszłych baz CLC.

Krajowa baza Corine Land Cover 2018 jest udostępniania przez GIOŚ pod adresem http://clc.gios.gov.pl/. Z kolei krajowe warstwy HRL przedstawiające tereny nieprzepuszczalne, zadrzewione, pokryte roślinnością trawiastą, zbiorniki wodne i obszary podmokłe oraz produkty lokalne w granicach Polski (Urban Atlas, Riparian Zones i Natura 2000) udostępnianie są przez IGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
grzeg prawda, w tym roku ze zmian najbardziej chyba widać skutki nawałnicy w Borach Tucholskich

zawsze lubiłem ten projekt fajnie zmiany wychodziły

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt