Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-03-05| GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje, Imprezy

Podsumowano krajowe prace nad CLC 2018

27 lutego w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące usług komponentu lądowego systemu Copernicus. W jego trakcie m.in. podsumowano prace nad polską częścią europejskiej bazy pokrycia terenu Corine Land Cover 2018.


Podsumowano krajowe prace nad CLC 2018

Zadanie to w ramach umowy z Europejską Agencję Środowiska zrealizował Instytut Geodezji i Kartografii. Do jego obowiązków należała także weryfikacja produktów serwisu Copernicus Land Monitoring, w tym szczegółowych warstw wysokorozdzielczych przedstawiających podstawowe formy pokrycia terenu (HRL – High Resolution Layers) oraz weryfikacja produktów lokalnych, tj.: Urban Atlas, Riparian Zones i Natura 2000.

Organizatorami spotkania byli IGiK oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) – obie instytucje pełnią rolę krajowych centrów referencyjnych sieci EIONET (European Environment Information and Observation Network) do spraw pokrycia terenu. Jak czytamy w relacji opublikowanej na stronie instytutu, w trakcie seminarium przedstawiciele obu podmiotów mówili nie tylko o realizacji projektu, ale także przedstawili charakterystykę wynikowych produktów oraz przybliżyli koncepcję przyszłych baz CLC.

Krajowa baza Corine Land Cover 2018 jest udostępniania przez GIOŚ pod adresem http://clc.gios.gov.pl/. Z kolei krajowe warstwy HRL przedstawiające tereny nieprzepuszczalne, zadrzewione, pokryte roślinnością trawiastą, zbiorniki wodne i obszary podmokłe oraz produkty lokalne w granicach Polski (Urban Atlas, Riparian Zones i Natura 2000) udostępnianie są przez IGiK.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama