wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bolesławiec w 3D
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-05| GIS, Mapy, Instytucje

Udostępniono nowe arkusze mapy geośrodowiskowej

Kolejna partia arkuszy drugiej edycji Mapy Geośrodowiskowej Polski (MGśP II) w skali 1:50 000 jest już dostępna na portalu Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.


Udostępniono nowe arkusze mapy geośrodowiskowej <br />
Fragment arkusza 10 - Smołdzino (Gardna Wielka), plansza A
Fragment arkusza 10 - Smołdzino (Gardna Wielka), plansza A

W formie plików JPG można pobrać 211 arkuszy planszy A i 211 arkuszy planszy B tej mapy. Dostęp do skanów i tekstów objaśnień poszczególnych arkuszy możliwy jest między innymi za pomocą aplikacji GeoLOG (jest to aplikacja Centralnej Bazy Danych Geologicznych, CBDG, Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB; wszystkie dane geologiczne pochodzą z serwera GIS CBDG).

Użytkownik po wybraniu warstwy informacyjnej „Mapa Geośrodowiskowa Polski II 1:50000 (MGŚP II) - skorowidz” i zaznaczeniu interesujących go arkuszy jest przekierowywany do aplikacji udostępniającej dane źródłowe (opis). Do pobierania skanów i tekstów arkuszy map nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.

Przypomnijmy, że opracowywanie nowej edycji MGśP II polega na aktualizacji i modernizacji pierwszej edycji mapy zakończonej w 2012 r. Treść merytoryczna obejmuje – jak poprzednio – pięć podstawowych warstw informacyjnych, z których każda składa się z kilku warstw tematycznych. W ramach modernizacji mapy liczba warstw tematycznych z 12 wzrosła do 21. Więcej

Aktualnie w internecie udostępniono po 843 arkusze MGŚP II planszy A i B.

Źródło: PIG-PIB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt