wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-05| GIS, Mapy, Instytucje

Udostępniono nowe arkusze mapy geośrodowiskowej

Kolejna partia arkuszy drugiej edycji Mapy Geośrodowiskowej Polski (MGśP II) w skali 1:50 000 jest już dostępna na portalu Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.


Udostępniono nowe arkusze mapy geośrodowiskowej <br />
Fragment arkusza 10 - Smołdzino (Gardna Wielka), plansza A
Fragment arkusza 10 - Smołdzino (Gardna Wielka), plansza A

W formie plików JPG można pobrać 211 arkuszy planszy A i 211 arkuszy planszy B tej mapy. Dostęp do skanów i tekstów objaśnień poszczególnych arkuszy możliwy jest między innymi za pomocą aplikacji GeoLOG (jest to aplikacja Centralnej Bazy Danych Geologicznych, CBDG, Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB; wszystkie dane geologiczne pochodzą z serwera GIS CBDG).

Użytkownik po wybraniu warstwy informacyjnej „Mapa Geośrodowiskowa Polski II 1:50000 (MGŚP II) - skorowidz” i zaznaczeniu interesujących go arkuszy jest przekierowywany do aplikacji udostępniającej dane źródłowe (opis). Do pobierania skanów i tekstów arkuszy map nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.

Przypomnijmy, że opracowywanie nowej edycji MGśP II polega na aktualizacji i modernizacji pierwszej edycji mapy zakończonej w 2012 r. Treść merytoryczna obejmuje – jak poprzednio – pięć podstawowych warstw informacyjnych, z których każda składa się z kilku warstw tematycznych. W ramach modernizacji mapy liczba warstw tematycznych z 12 wzrosła do 21. Więcej

Aktualnie w internecie udostępniono po 843 arkusze MGŚP II planszy A i B.

Źródło: PIG-PIB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt