wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-04| Geodezja, GIS, Przetargi

Rusza modernizacja zasobu w powiecie lipnowskim

Starostwo w Lipnie udzieliło zamówienia na modernizację zasobu geodezyjnego powiatu. Jest ono realizowane w ramach wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” dofinansowanego ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Rusza modernizacja zasobu w powiecie lipnowskim

Przedmiotem przetargu, który ogłoszono w październiku ub.r. jest digitalizacja dokumentów PZGiK, utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT oraz przeprowadzenie działań harmonizujących powiatowe zbiory danych.

Przetarg wzbudził spore zainteresowanie. Łącznie dziewięciu wykonawców złożyło 34 oferty dla pięciu części, na które podzielono zamówienie. Ostatecznie dla wszystkich części najkorzystniejsze okazały się propozycje spółki OPEGIEKA Elbląg (wszystkie kwoty brutto):
• cz. I – gmina i miasto Lipno; 774,9 tys. zł (budżet zamawiającego to 990,999 tys. zł),
• cz. II – gmina i miasto Dobrzyń nad Wisłą; 316,110 tys. zł (budżet: 477,104 tys. zł),
• cz. III – gmina i miasto Skępe; 467,400 tys. zł (budżet: 518,536 tys. zł),
• cz. IV – gminy Kikół i Chrostkowo; 380,070 tys. zł (budżet: 543,913 tys. zł),
• cz. V – gminy Tłuchowo, Wielgie, Bobrowniki; 762,600 tys. zł (budżet: 1,020 mln zł).
Ponieważ nie we wszystkich przypadkach zwyciężyły oferty najtańsze, warto zaznaczyć, że kryteriami ich wyboru były: cena (60%), doświadczenie wykonawcy (20%) oraz doświadczenie specjalisty (20%).

Jednak, co ciekawe, osobno zamówienie rozstrzygnięto dla części 1, 2, 4 oraz 5 i dla nich podpisano już umowy. Łączna kwota, za jaką zostaną zrealizowane wynosi 2,233 mln zł brutto. Natomiast powiat nie informuje na razie o umowie dla części 3.

Wszystkie części zamówienia mają być zrealizowane do maja 2021 roku.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt