wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-04| GIS, Mapy, Software

ArcGIS Indoors, czyli kompleksowy GIS dla wnętrz budynków

Amerykańska firma Esri ogłosiła dostępność oprogramowania ArcGIS Indoors do zarządzania danymi przestrzennymi dotyczącymi wnętrz budynków. Korporacja poinformowała równolegle o przejęciu austriackiej spółki indoo.rs, która rozwija IPS – system pozycjonowania wewnątrz budynków.


ArcGIS Indoors, czyli kompleksowy GIS dla wnętrz budynków

ArcGIS Indoors jest kompleksowym rozwiązaniem GIS-owym umożliwiającym pracę z trójwymiarowymi planami poszczególnych pięter. Ma umożliwiać nie tylko tworzenie map, ale także zarządzenia obiektami (takimi jak choćby szpitale, sklepy, punkty usługowe, uczelnie itp.) czy nawigowanie po nich. Na bazie tego systemu możliwe jest ponadto tworzenie internetowych oraz mobilnych aplikacji, które mogą być wykorzystywane nie tylko przez zarządców obiektu, ale także pracowników odpowiedzialnych za jego czystość czy bezpieczeństwo oraz przez gości.

Kluczowe znaczenie dla funkcjonalności ArcGIS Indoors ma wspomniane przejęcie przez Esri firmy indoo.rs. Pozwoli to użytkownikom tego pakietu korzystać z zalet technologii Indoor Positioning Systems rozwijanej przez to austriackie przedsiębiorstwo. IPS umożliwia bowiem dokładne lokalizowanie wewnątrz budynków użytkowników czy obiektów z wykorzystaniem m.in. beaconów Bluetooth.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt