wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-04| Geodezja, GIS, Software

Geportale Geobidu udostępnią duże pliki

Katowicka firma Geobid przygotowała nowy moduł usprawniający udostępnianie dużych plików przez geoportale działających w jej technologii.


Geportale Geobidu udostępnią duże pliki

Jak wyjaśnia spółka, ośrodki dokumentacji często stają przed problemem, jak udostępniać duże pliki wykonawcom modernizacji EGiB czy na wniosek z art. 15 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. W takich sytuacjach ODGiK-i najczęściej zapisują dane np. na płycie CD/DVD, zewnętrznym dysku bądź pamięci USB lub na własnych serwerach FTP. Ta ostatnia opcja – choć jest wygodna dla petenta, bo nie wymaga jego wizyty w urzędzie – rodzi jednak problemy związane z bezpieczeństwem. Standardowy FTP nie działa bowiem na szyfrowanych połączeniach i jest raczej przeznaczony do udostępniania tych samych plików szerszemu gronu użytkowników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ośrodków, Geobid stworzył moduł udostępniania plików. Jego podstawowymi założeniami jest m.in.: użycie szyfrowanego połączenia, obsługa z poziomu przeglądarki internetowej czy praca z plikami o rozmiarze nawet powyżej 2 GB (limitem jest pojemność dysku serwera geoportalowego).

W ocenie spółki istotne jest również to, że pliki składowane są na serwerze ośrodka, co ma znaczenie w przypadku udostępniania danych osobowych. ODGiK ma także możliwość dokładnego monitorowania wszelkich operacji dokonywanych w module, w tym adresów IP czy liczby pobrań.

Nowe rozwiązanie oferuje dwie opcje udostępniania danych: poprzez link z kluczem lub niezależne przesyłanie linku do pobrania i klucza (w tym drugim przypadku link i klucz mogą być przesyłane niezależnymi kanałami). Moduł oferuje ponadto opcje do zarządzania udostępnianymi plikami (np. wyszukiwanie po nazwie), automatycznego usuwania plików po ich pobraniu czy powiązanie plików z zamówieniem.

Koszt modułu wraz ze zdalną instalacją i uruchomieniem to 3900 zł netto.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt