Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-04| Geodezja, GIS, Software

Geportale Geobidu udostępnią duże pliki

Katowicka firma Geobid przygotowała nowy moduł usprawniający udostępnianie dużych plików przez geoportale działających w jej technologii.


Geportale Geobidu udostępnią duże pliki

Jak wyjaśnia spółka, ośrodki dokumentacji często stają przed problemem, jak udostępniać duże pliki wykonawcom modernizacji EGiB czy na wniosek z art. 15 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. W takich sytuacjach ODGiK-i najczęściej zapisują dane np. na płycie CD/DVD, zewnętrznym dysku bądź pamięci USB lub na własnych serwerach FTP. Ta ostatnia opcja – choć jest wygodna dla petenta, bo nie wymaga jego wizyty w urzędzie – rodzi jednak problemy związane z bezpieczeństwem. Standardowy FTP nie działa bowiem na szyfrowanych połączeniach i jest raczej przeznaczony do udostępniania tych samych plików szerszemu gronu użytkowników.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ośrodków, Geobid stworzył moduł udostępniania plików. Jego podstawowymi założeniami jest m.in.: użycie szyfrowanego połączenia, obsługa z poziomu przeglądarki internetowej czy praca z plikami o rozmiarze nawet powyżej 2 GB (limitem jest pojemność dysku serwera geoportalowego).

W ocenie spółki istotne jest również to, że pliki składowane są na serwerze ośrodka, co ma znaczenie w przypadku udostępniania danych osobowych. ODGiK ma także możliwość dokładnego monitorowania wszelkich operacji dokonywanych w module, w tym adresów IP czy liczby pobrań.

Nowe rozwiązanie oferuje dwie opcje udostępniania danych: poprzez link z kluczem lub niezależne przesyłanie linku do pobrania i klucza (w tym drugim przypadku link i klucz mogą być przesyłane niezależnymi kanałami). Moduł oferuje ponadto opcje do zarządzania udostępnianymi plikami (np. wyszukiwanie po nazwie), automatycznego usuwania plików po ich pobraniu czy powiązanie plików z zamówieniem.

Koszt modułu wraz ze zdalną instalacją i uruchomieniem to 3900 zł netto.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS