wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-01| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Instytucje

Bytom w rekordowej rozdzielczości

Serwis mapowy bytomskiej infrastruktury informacji przestrzennej został właśnie wzbogacony o nową ortofotomapę miasta.


Bytom w rekordowej rozdzielczości

Opracowanie wykonała jesienią ubiegłego roku tarnowska firma MGGP Aero. Wyróżnia je przede wszystkim wyjątkowo wysoka rozdzielczość. Dotychczas polskie miasta zamawiały ortofotomapy dla całej miejscowości z pikselem nie mniejszym niż 5 cm, jednak Bytom jako jeden z pierwszych samorządów w kraju zdecydował się na aż 3 cm.

Dodajmy, że podobne opracowanie w zeszłym roku zamówił także Białystok – je także można już oglądać w miejskim geoportalu (w tym przypadku zdjęcia wykonano 30 listopada)

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jakość Te 3cm w Bytomiu ni jak się mają jakościowo do na przykład tych 10cm prawdziwej ortofotomapy: https://www.youtube.com/watch?v=ewozozmOMC4.

do Mmm Hejt jest na przykład po to, żeby zwrócić uwagę, że za publiczne pieniądze kupuje się produkty niepełnowartościowe (taki eufemizm mi wyszedł, żeby się nie narazić zbytnio). Jest też po to, żeby firmy robiły sobie testy za swoje pieniądze, a nie za te, które można byłoby wydać w mieście znacznie lepiej. Kto ogarnia choć trochę fotogrametrię widzi od razu, że to jest produkt ortopodobny. A tak na marginesie ortofotomapy o pikselu 1cm od kilku lat przynajmniej nie robią specjalnego wrażenia więc nie uprawiajmy marketingu na siłę.

9053 Po co znów ten hejt, ja gratuluję 3 cm robi wrażenie. Pewnie światowe media już trąbią o tym sukcesie, włączam BBC i czekam na więcej wieści o tej wiadomości.

Fakt Trzeba byłoby w trybie dostępu do informacji publicznej poprosić o dane autora siwz i opz oraz uzasadnienie do tego postępowania. Zakładam się ze w kolejnym mieście i dokumenty identyczne i osoby te same. Obym nie miał racji.

Jakośc Jaki jest sens wymagać 3 cm rozdzielczość a nie potrafić zweryfikować jakości produktu. Przecież cienie oraz wypalony histogram na tym zdjęciu świadczą o tym nalot był źle wykonany nie mówiąc już o rektyfikacji. Ale piksel 3 cm jest ! wiec jestem lepszy od innych. Kolejny mit którym się karmi dyletantów.

Niby rekordowa rozdzielczość, a do dronów i tak ciągle daleeeeekooooo...

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt