wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-28| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Bluetooth zapewni nawet submetrową dokładność pozycjonowania

Firma Silicon Labs zajmująca się rozwiązaniami dla internetu rzeczy ogłosiła, że jej nowe produkty bazujące na technologii Bluetooth pozwalają lokalizować obiekty nawet z 3 razy lepszą dokładnością niż starsze generacje.


Bluetooth zapewni nawet submetrową dokładność pozycjonowania

To znaczące podniesienie dokładności jest zasługą zaimplementowania standardu Bluetooth 5.1, którego specyfikacja została oficjalnie upubliczniona raptem pod koniec stycznia br. Została ona wzbogacona o opcję określania kierunku sygnału – jego przybycia (AoA – angle-of-arrival), jak i wyjścia (AoD – angle-of-departure). W przypadku rozwiązań wdrożonych w sprzęcie Silicon Labs (tj. bezprzewodowych podzespołach z serii Wireless Gecko) kąty te określane są z dokładnością 5 stopni. Pozwala to wyznaczać pozycję nawet z submetrową dokładnością, podczas gdy w starszych wersjach Bluetooth były to 3-4 metry.

To nie wszystkie korzyści płynące z wykorzystania Bluetooth 5.1. Wdrożenie tego standardu otwiera również szersze możliwości oszczędzania energii oraz pozwala na lepsze funkcjonowanie w środowisku, w którym sygnały radiowe są nadawane przez wiele urządzeń jednocześnie.

– Wdrożenie funkcji pomiaru kąta sygnału to krok milowy w podnoszeniu dokładności usług lokalizacyjnych – przyznaje Matt Johnson, starszy wiceprezes w firmie Silicon Labs. – Połączenie zalet naszych bezprzewodowych urządzeń oraz standardu Bluetooth 5.1 pomoże odmienić nie tylko branżę usług lokalizacyjnych, ale również życie przeciętnych ludzi – dodaje.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt