wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-27| Geodezja, Przetargi, Kataster

Powiat nowosądecki ponownie ogłosił przetarg na skanowanie zasobu

Starostwo w Nowym Sączu rozpisało przetarg na digitalizację analogowych dokumentów PZGiK. W listopadzie ub.r. zamówienie na ten sam przedmiot zostało unieważnione, gdyż jedyna złożona oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe zamawiającego.


Powiat nowosądecki ponownie ogłosił przetarg na skanowanie zasobu

Usługa obejmuje dwa pakiety zadań. Pierwszy pakiet dotyczy cyfryzacji nie więcej niż 200 metrów bieżących słupa operatów technicznych, co przekłada się na około 1,4 mln stron. Natomiast drugi pakiet obejmuje przetworzenie nie więcej niż 20 797 map, w tym 17 553 matryc (papier, folia, kalka, karton i inne) i 3244 pierworysów na blachach aluminiowych. Wymienione materiały mają zostać zeskanowane, a następnie wprowadzone do bazy danych prowadzonej w starostwie w systemie TuroEWID. W przypadku pakietu II do obowiązków wykonawcy będzie należało także uszlachetnienie i uczytelnienie rastrów, analiza zawartości map oraz kalibracja rastrów.

Prace mają zostać wykonane w ciągu roku od podpisania umowy. Jak wyjaśnia starostwo, ich realizacja pozwoli zautomatyzować i przyspieszyć obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowym Sączu.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 20 tys. zł można składać do 28 marca. Kryteriami ich oceny będą: cena (60%), doświadczenie kierownika projektu (20%), okres gwarancji jakości i rękojmi (20%).

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg (ogłoszony we wrześniu 2018 r.) starostwo unieważniło, gdyż na sfinansowanie zamówienia zamierzało przeznaczyć 1,7 mln zł, natomiast jedyna oferta złożona przez MGGP SA z Tarnowa opiewała na kwotę 2,6 mln zł.

Zamówienie jest częścią wartego ponad 16 mln zł projektu „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego. Dodajmy, że w ramach tego projektu w maju ub.r. udało się podpisać pierwszą umowę na skanowanie nowosądeckiego zasobu – jej wartość to blisko 1,1 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS