Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-27| Edukacja, Ludzie

Stypendium Marii Skłodowskiej-Curie dla Tomasza Hadasia

Komisja Europejska przyznała stypendia indywidualne w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Individual Fellowships. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się dr hab. inż. Tomasz Hadaś, adiunkt w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Stypendium Marii Skłodowskiej-Curie dla Tomasza Hadasia <br />
Fot. ze zbiorów Tomasza Hadasia
Fot. ze zbiorów Tomasza Hadasia

W ramach stypendium dr Hadaś przez 24 miesiące będzie pracował w Instytucie Nawigacji na Uniwersytecie w Stuttgarcie pod opieką prof. Thomasa Hobigera, aktualnego laureata nagrody Amerykańskiej Unii Geofizyki w sekcji geodezji.
Dr Hadaś zajmie się modelowaniem opóźnienia troposferycznego z obserwacji GNSS w czasie rzeczywistym. W tym zakresie będzie rozwijać algorytmy i oprogramowanie do przetwarzania obserwacji GNSS, które w konsekwencji pozwolą opracować deterministyczny model opóźnienia troposferycznego dla obszaru Europy w postaci serwisu on-line. We współpracy z Federalną Agencją Kartografii i Geodezji w Niemczech oraz Niemiecką Służbą Meteorologiczną zajmie się wykorzystaniem modelu w celu poprawy pozycjonowania GNSS i prognozowania pogody.

Stypendia indywidualne MSCA wspierają naukowców po doktoracie w realizacji projektów badawczych przy współpracy z wiodącymi instytucjami badawczymi. Celem programu jest wzmacnianie kreatywności i potencjału naukowców, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności poprzez szkolenia, mobilność interdyscyplinarną i międzynarodową. W 2019 r. budżet programu wynosi 245,62 mln euro. Od 2016 r. liczba wniosków przekracza 7 tys., z czego finansowanie otrzymuje mniej niż 15% wnioskodawców.

Źródło: IGiG


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS