wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-09| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

UE: Uruchomienie nowego przedsiębiorstwa jest szybsze i tańsze


Przeciętny koszt utworzenia nowej firmy w krajach starej Unii spadł z 813 euro (2002 r.) do 554 (2007 r.) euro, a procedury administracyjne związane z jej założeniem skróciły się z 24 do 12 dni.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) tworzą najwięcej nowych miejsc pracy w krajach „25”, a działania dotyczące rozwoju tego sektora stały się faktycznie jednym z głównych punktów polityki Unii Europejskiej – podano w komunikacie Komisji Europejskiej z 8 października br., po podsumowaniu okresowego przeglądu polityki wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Unii. Bilansu za ostatnie dwa lata dokonano w pięciu głównych obszarach dotyczących MŚP, do których zalicza się: ograniczenie biurokracji, polepszenie dostępu MŚP do rynku, wspieranie przedsiębiorczości i umiejętności, poprawa potencjału rozwoju MŚP. Cele te zostały zdefiniowane w listopadzie 2005 r., po dokonaniu przeglądu realizacji Strategii Lizbońskiej.
W swym komunikacie Komisja Europejska zwraca się także do państw Unii o podjęcie bardziej energicznych działań dotyczących zapobiegania bankructwom oraz umożliwienia ponownego startu (tzw. Druga szansa) przedsiębiorcom, których upadłość nie wiązała się z oszustwem finansowym (wg statystyk tylko 5% bankructw jest związanych z wyłudzeniami).

W krajach UE jest 23 mln małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią 99% wszystkich firm i tworzą 75 mln miejsc pracy (ok. 66% zatrudnionych w sektorze prywatnym). W ostatnich dwóch latach stworzyły one najwięcej nowych miejsc pracy, głównie w budownictwie, transporcie, komunikacji i turystyce. W latach 2007-2013 Unia planuje wydać ponad 1 mld euro na wsparcie MŚP w ramach programu Konkurencyjność i Innowacje.

Źródło: KE


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS