wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-22| Mapy, Edukacja, Ludzie

Doktorant z WAT ze Stypendium Fulbrighta

Jakub Wabiński, doktorant na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, został laureatem stypendium Junior Fulbright Research Award, przyznawanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. W jego ramach w roku akademickim 2019/2020 odbędzie 6-miesięczny staż na University of Oregon w USA. Jakub Wabiński będzie prowadził tam badania dotyczące opracowywania map tematycznych dla osób niewidomych z wykorzystaniem druku 3D.


Doktorant z WAT ze Stypendium Fulbrighta <br />
Fot. ze zbiorów Jakuba Wabińskiego
Fot. ze zbiorów Jakuba Wabińskiego

Stypendia Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami. Polskie środowisko akademickie korzysta z programu od 1959 r. Dotychczas ze stypendiów Programu Fulbrighta skorzystało ponad 2000 polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych, ponad 2000 Amerykańskich naukowców przyjechało do Polski. W tym roku przyznano 62 stypendia w ramach trzech głównych programów: Fulbright Senior Award (24 stypendia), Fulbright Junior Research Award (22) i Fulbright Graduate Student Award (16).

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla studentów studiów doktoranckich z polskich instytucji naukowych na realizację projektu badawczego w USA. Celem stypendium, trwającego od 6 do 9 miesięcy, jest zebranie materiałów do rozprawy doktorskiej. W czasie pobytu stypendysta realizuje własny projekt badawczy w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym lub organizacji pozarządowej. Stypendium jest finansowane przez amerykański Departament Stanu oraz polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: WIG WAT


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GRATULACJE!!! DUMA NAS ROZPIERA ...;) GRATULACJE!!! JAK TO MIŁO MIEĆ TAKIEGO ZDOLNEGO, PRACOWITEGO , NAJWSPANIALSZEGO - PRZEMIŁEGO I NAJPRZYSTOJNIEJSZEGO SĄSIADA ZE WSZYSTKICH JAKUBÓW NA ŚWIECIE. ŻYCZĘ TOBIE JAKUBIE ABYŚ TE MIESIĄCE INTENSYWNEJ PRACY SPĘDZIŁ W RADOŚCI, ZADOWOLENIU, SPRZYJAJĄCYM SZCZĘŚCIU I UMIEJĘTNIE WYKORZYSTYWANEJ MĄDROŚCI I NAJWAŻNIEJSZE BY TA PRACA PRZYNIOSŁA TOBIE OBFITE OWOCE, Z KTÓRYCH SKORZYSTAJĄ INNI. PRACUJ INTENSYWNIE ALE NIE ZAPOMINAJ O WYPOCZYNKU. NIECH CI SIĘ WIEDZIE!!!! Będę o to prosić Beata Kwiecień Cieszymy się razem ze współpracownikami Starostwa

Brawo! Ogromne gratulacje!

Gdzie to widać ? .

Brawo! Gratulacje! Bardzo mądry chłopak! Brawo! Gratulacje!

Gratulacje. Widać, że łepski gość :).

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt